Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujoji JT komisijos klimato kaitos ataskaita: pasaulio klimatas per šį šimtmetį atšils 0,3–4,8 laipsnio

Išdžiuvęs Huangyangchuano rezervuaras Kinijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Išdžiuvęs Huangyangchuano rezervuaras Kinijoje
Šaltinis: BNS ir 15min.lt
0
A A

Penktadienį Stokholme yra ruošiama naujausia Jungtinių tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaita (IPCC). Patvirtinta ataskaitos santrauka Stokholme bus pristatoma rytoj, rugsėjo 27-ąją, o visa ataskaita – pirmadienį, rugsėjo 30 dieną.

Atstovai iš 195 šalių šiuo metu Stokholme nuodugniai nagrinėja paruoštą klimato kaitos ataskaitą prieš ją paviešinant. Tiesa, penktadienį bus paviešinta tik pirmoji dalis, pavadinta santrauka įstatymų leidėjams. Antroji ataskaitos dalis, skirta nagrinėti klimato kaitos įtaką ir silpnąsias vietas bus parengta šių metų kovą, o trečioji dalis apie klimato kaitos mažinimą – balandį, – praneša CNN.

Pranešėjai teigė, kad jau tris dešimtmečius iš eilės pasaulio klimatas šyla.

Tokia ataskaita rengiama kas penkerius–šešerius metus. Penktadienio ataskaitoje laukiama žinių apie tai, kaip žmonių veikla daro įtaką visuotiniam atšilimui, bus pateikiami galimi klimato pokyčių scenarijai.

Prie šios ataskaitos ruošimo dirbo apie 250 autorių ir daugiau nei 1000 ekspertų iš viso pasaulio.

Papildyta 12.21 val. Klimatas šils 0,3–4,8 laipsnio Celsijaus

Jungtinių Tautų (JT) komisija penktadienį paskelbė, jog šiuo metu tapo dar aiškiau, kad pasaulinį klimato atšilimą lemia žmonių veikla ir kad per šį šimtmetį vidutinė temperatūra pakils 0,3–4,8 laipsnio Celsijaus.

Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) tai pat prognozuoja, kad pasaulinio vandenyno lygis iki 2100 metų pakils 26–82 centimetrais, sakoma ilgai lauktos ataskaitos pirmosios dalies santraukoje.

Ši Nobelio taikos premiją pelniusi organizacija nurodė, kad egzistuoja nepaprastai didelė (bent 95 proc.) tikimybė, kad daugiau nei 50 proc. pasaulinio atšilimą, stebėtą pastaruosius 60 metų, lemiančių veiksnių yra susiję su žmonijos veikla.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min