Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 5d. 12:06

Naujojoje Zelandijoje mirė nesėkmingai teisės į eutanaziją siekusi nepagydoma ligonė

Lucretia Seales.
„Facebook“ nuotr. / Lucretia Seales.

Naujojoje Zelandijoje viena už teisę į eutanaziją pasisakiusi aktyvistė mirė penktadienį praėjus vos kelioms valandoms po to, kai teismas paskelbė nutartį, kuria buvo atmestas jos prašymas nusižudyti su pagalba, nurodė Aukštasis Teismas.

Teisininkė Lucretia Seales, kurios smegenyse buvo išsivystęs neišoperuojamas vėžinis navikas, buvo pradėjusi istorinę kovą, kad jos gydytojas būtų apsaugotas nuo teisinės atsakomybės, jeigu padėtų oriai numirti savo pacientei.

42 metų moters šeima nurodė, kad ji mirė dėl natūralių priežasčių anksti penktadienį.

Naujosios Zelandijos Aukštasis Teismas paskelbė, kad L.Seales mirė tuojau po to, kai gavo teisėjo Davido Collinso nutartį, kurioje sakoma, kad keisti eutanaziją reglamentuojančius įstatymus turi parlamentas, o ne teismai.

„Deja, ponia Seales užgeso praėjus kelioms valandoms po to, kai gavo nutartį, – sakoma teismo pranešime. – Teisėjas reiškia giliausią užuojautą ponios Seales vyrui, šeimai ir draugams.“

L.Seales advokatai argumentavo, kad gydytojui turi būti suteikta teisė padėti numirti pacientei, jeigu jos kančios tampa nebepakeliamos. Pasak jų, atsisakymas suteikti tokią pagalbą pažeistų žmogaus teises.

D.Collinsas padarė išvadą, kad moters gydytojui galėtų būti pateikti kaltinimai dėl tyčinės žmogžudystės, jeigu jis duotų pacientei mirtino preparato, arba dėl netyčinio nužudymo, jeigu skirtų jai pakankamą preparato kiekį, kurį pavartojusi pacientė mirtų.

„Tik parlamentas gali pakeisti įstatymą, atsižvelgdamas į ponios Seales norus ... Teismas negali kištis į parlamento vaidmenį, – sakoma teisėjo nutartyje. – Sudėtingi teisiniai, filosofiniai, moraliniai ir klinikiniai klausimai, iškelti ponios Seales bylos, gali būti išspręsti tik parlamentui priėmus teisės aktą, pakeičiantį Baudžiamojo kodekso taikymą.“

L.Seales šeima sakė, kad D.Collinsas pripažino, jog pacientė nėra pažeidžiama ir kad jos pageidavimas numirti su pagalba yra „racionalus ir intelektualiai tikslus atsakas į jos padėtį“.

L.Seales šeima sakė, kad D.Collinsas pripažino, jog pacientė nėra pažeidžiama ir kad jos pageidavimas numirti su pagalba yra „racionalus ir intelektualiai tikslus atsakas į jos padėtį“.

„Mes, artimieji, esame siaubingai nusivylę, kad teisėjas buvo pasiruošęs žengti taip toli, bet neatlikti paskutinio žingsnio, – sakoma šeimos pranešime. – Nutartis aiškiai pabrėžė, kad dabartinė (teisinė) padėtis nėra ideali.“

Artimieji pridūrė, kad ši byla sulaukė didelio atgarsio visuomenėje, ir paragino parlamentą, kuris vilkino ankstesnius mėginimus pradėti debatus dėl eutanazijos, nuodugniai išnagrinėti šį klausimą.

„Visiškai neabejotina, kad žmonės nori diskutuoti šia tema, kad ir kokia būtų jų asmeninė nuostata, – pridūrė L.Seales šeima. – Šie debatai turi įvykti. Tai turi įvykti dabar.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min