Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 28d. 08:29

Naujojoje Zelandijoje ryklio sudraskytas vyras – apdovanotas kino ir reklamos kūrėjas

Baltasis ryklys
„Scanpix“ nuotr. / Baltasis ryklys

Apie 150 ryklio pražudyto vyro draugų ir giminaičių ketvirtadienį susirinko Naujosios Zelandijos paplūdimyje. Atsisveikindami su bičiuliu jie smėlyje užkasė jam skirtus laiškus. Ryklio sudraskytas vyras, 46-erių Adamas Strange’as buvo apdovanotas televizijos, trumpametražio kino režisierius ir dvejų metukų mergaitės tėvas, skelbia „ABC news“. Vyras buvo įvertintas ir Berlyno kino festivalyje.

Trečiadienį ryklys vyrą užpuolė 200 metrų nuo kranto. Teigiama, kad A.Strange’as treniravosi ir ugdė plaukimo ištvermę. Nors policija, vėliau šovusi į plėšrūną, nepaskelbė, koks ryklys užpuolė vyrą, banglentininkai mano, kad jį atakavo didysis baltasis ryklys, kurio ilgis buvo apie keturi metrai.

Į incidento vietą nuskubėję pareigūnai iššovė kelis kartus, tačiau nėra tikri, kad užmušė ryklį. Gelbėtojai teigia, kad ryklys nugaišo. Vyro kūną pareigūnams pavyko ištraukti iš vandens.

Populiarus Naujoje Zelandijoje paplūdimys trečiadienį buvo uždarytas. Išpuoliai čia užfiksuojami itin retai. Skaičiuojama, kad per pastaruosius 180 metų rykliai pražudė 12-14 žmonių.

Žuvusiojo draugas Adamas Stevensas teigė, kad bičiulis buvo tvirtas ir ištvermingas žmogus, aktyvus banglentininkas.

„Jis buvo apsėstas vandenyno, irklavimo, stovint ant lentos, ir nardymo. Jo garažas buvo tarsi muziejus, pilnas banglenčių ir kitų daiktų“, – sakė draugas.

Jis pasakojo, kad A.Strange’as planavo nuo kranto nuplaukti apie 1,5 km, norėjo išbandyti naujus apsauginius akinius  ir pasirengti kasmetinėms ištvermės varžyboms iš Auklando į Rangitoto salą. 4,5 km plaukimo varžybos vyks sekmadienį.

Apie 15 metų bičiulį pažinojusiam A.Stevensui teko guosti našle likusią žmoną Meg. Dvejų metukų dukrelė dar per maža ir ne viską suprato.

A.Stevensas ir A.Strange’as kartu dirbo jau daugybę metų. Jų darbovietė – kino gamybos kompanija. Savo svetainėje pateiktame gyvenimo aprašyme A.Strange’as rašo, kad yra baigęs grafikos dizaino studijas, yra dirbęs meno vadovu. Jis yra daugybės reklamų autorius, yra pelnęs daugybę apdovanojimų.

„Jis buvo labai kūrybingas ir pozityvus. Mėgavosi detalėmis“, – sakė A.Stevensas.

2009 metais A.Strange'as buvo apdovanotas Berlyno kino festivalyje. Už trumpametražį filmą „Afroditės ūkis“ („Aphrodite’s Farm“), stebuklingą pasaką apie pieno ūkį 1930 metais, jis pelnė krištolinę lokio statulėlę.

Ketvirtadienį paplūdimys, kuriame įvyko incidentas, buvo atidarytas. Gelbėtojų vadovas Timas Jago tikina esantis tikras, kad plėšrūnas buvo nužudytas, esą tai užtikrino vaizdo medžiaga, padaryta iš sraigtasparnio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min