Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 18:32

Naujos problemos Rusijai: Azerbaidžanas protestuoja dėl Armėnijos stojimo į Eurazijos muitų sąjungą

Kalnų Karabacho konflikto aukos
Karolio ir Evelinos nuotr. / Kalnų Karabacho konflikto aukos

Azerbaidžanas pareiškė oficialų protestą dėl Armėnijos stojimo į Eurazijos muitų sąjungą ir dalyvavimo Eurazijos ekonominės sąjungos formavime, skelbia lenta.ru.

Tai pranešė Azerbaidžano prezidento administracijos atstovas visuomeniniams ir politiniams reikalams Ali Hasanovas. Tai A.Hasanovas motyvavo nesutarimais tarp Azerbaidžano ir Armėnijos dėl konflikto ginčijamame Kalnų Karabacho regione. 

Krikščionių armėnų gyvenamas Kalnų Karabachas pagal tarptautinę teisę priklauso musulmoniškajam Azerbaidžanui, tačiau jis dar 1991 metais paskelbė nepriklausomybę, taip sukeldamas 30 tūkst. gyvybių nusinešusį Armėnijos ir Azerbaidžano karą, pasibaigusį netvariomis paliaubomis.

Tačiau taikos susitarimo šalys taip ir nepasirašė. Armėnija nėra pripažinusi Kalnų Karabacho nepriklausomybės, čia cirkuliuoja Armėnijos pinigai dramos, Jerevanas nepripažintai respublikai teikia finansinę paramą. Azerbaidžanas ne kartą grasino susigrąžinti Kalnų Karabacho kontrolę jėga.

„Armėnijos stojimas į Muitų sąjungą ar kitą panašią struktūrą įmanomas tik išlaisvinus okupuotas Azerbaidžano žemes“, – pareiškė pareigūnas. 

Armėnija rugsėjį paskelbė apie ketinimus stoti į Muitų sąjungą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

07:46
01:30
01:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min