Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 1d. 11:26

Naujųjų metų sutiktuvių banga nusirito aplink visą pasaulį

Naujųjų metų sutiktuvės Niujorke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Naujųjų metų sutiktuvės Niujorke

Visam pasauliui sutinkant Naujuosius metus, ekstravagantiški fejerverkai nušvietė nakties dangų nuo Sidnėjaus iki Niujorko, o milijonai pasaulio žmonių atidėjo į šalį savo kasdienius rūpesčius, kad linksmai sutiktų 2012-uosius.

Atsisveikindami su finansinio sąmyšio Europoje ir JAV, sukilimų arabų pasaulyje, gamtinės katastrofos Japonijoje ir dramatiško „al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno nužudymo Pakistane metais, žmonės šoko pagal popmuzikos žvaigždžių muziką, gėrė šampaną ir džiaugsmo šūksniais palydėjo paskutines 2011 metų sekundes.

Niujorke popdeivė Lady Gaga ir meras Michaelas Bloombergas paspaudė mygtuką ir paleido garsųjį miesto krištolinį rutulį skaičiuoti paskutinių sekundžių iki Naujųjų metų. Taimso aikštėje, kur susirinko iki milijono žmonių, snigo konfeti, o dangų virš Manhatano dangoraižių nušvietė įspūdingi spalvoti fejerverkai.

Įspūdingo šventimo standartas kiek anksčiau buvo nustatytas Azijoje, Sidnėjuje ir Honkonge. Tokijuje nuotaika buvo rimtesnė, bet Dubajuje Artimuosiuose Rytuose pakilios nuotaikos neslopino niekas, o Europa, nepaisydama finansinės krizės, pirotechnikai aiškiai netaupė.

Londonas rengia 2012 metų olimpiadą, ir jo fejerverkai prasidėjo prisimenant tą akimirką, kai Didžiosios Britanijos sostinė sužinojo, kad bus olimpinių žaidynių šeimininkė.

Temzės upės pakrantėse pažiūrėti fejerverkų, kurie priminė olimpinius žiedus, susirinko maždaug 250 tūkst. žmonių. Garsųjį parlamento pastato laikrodžio bokštą Big Beną fejerverkai nušviesdavo su kiekvienu jo dūžiu.

47 metų Simonas Massonas, nekilnojamojo turto plėtotojas, turbūt išreiškė daugelio žmonių jausmus, kai pasakė: „Asmeniškai aš norėčiau geros sveikatos ir laimės savo šeimai, o šaliai norėčiau, kad britų ekonomika truputį greičiau pajudėtų ir viskas Didžiojoje Britanijoje būtų truputį geriau“.

Tačiau kai kuriose kitose Europos sostinėse nebuvo išvengta euro zonos krizės temos.

Savo naujametiniame sveikinime Italijos prezidentas Giorgio Napolitano griežtai perspėjo šalį ir paragino kažkiek pasiaukoti, kad būtų „užkirstas kelias Italijos finansiniam žlugimui“.

Tačiau Madride daugelis Saulės vartų aikštėje susirinkusių žmonių norėjo ignoruoti dideles finansines šalies bėdas.

„Šiandien tokia diena, kai reikia pamiršti krizę“, – šioje aikštėje, kuri buvo tapusi „pasipiktinusiųjų“ protesto judėjimo centru, sakė 46 metų mokytojas Luisas Zorrilla.

Berlyne juodą dangų nušvietė dar vieni įspūdingi fejerverkai, žmonės linksminosi prie Brandenburgo vartų. Tuo tarpu Paryžiuje Eliziejaus laukuose buvo susirinkę maždaug 360 tūkst. žmonių.

Vienos širdyje Naujuosius metus paskelbė didysis Šv. Stepono katedros varpas, o paskui pasigirdo valso „Žydrasis Dunojus“ garsai.

Amsterdame švenčiantys žmonės stebėjo, kaip pirmąkart „pasibučiavo“ dvi milžiniškos pripučiamos lėlės, kurios vaizdavo olandų vaikiną ir merginą ir kurios, tiksint paskutinėms senųjų metų sekundėms, „ėjo“ vienas kito link.

Kitoje Atlanto pusėje, Rio de Žaneire, didžiulės minios baltai apsirengusių žmonių – brazilų ir užsienio turistų – Kopakabanos paplūdimyje stebėjo įspūdingus „žalius“ fejerverkus.

Niujorko linksmybės buvo didžiausios JAV – prie to prisidėjo ir neįprastai švelnūs gruodžio orai.

Gatvėse budėjo nedidelė policijos armija, kurioje buvo civiliais drabužiais persirengusių pareigūnų, kovos su terorizmu komandų ir ką tik policijos akademiją baigusių absolventų. Kuprinės ir alkoholis buvo uždrausti, o daugelis žmonių turėjo ne vieną valandą laukti, kol bus įleisti.

Pirmosios Naujuosius metus sutiko atokios Ramiojo vandenyno salos, tarp jų – pirmą kartą tarp „ankstyvųjų“ atsidūrusi Samoa, kuri atlikus istorinį laiko juostos keitimą, atsigulė miegoti ketvirtadienį, o pabudo šeštadienį.

Pirmosios Naujuosius metus sutiko atokios Ramiojo vandenyno salos, tarp jų – pirmą kartą tarp „ankstyvųjų“ atsidūrusi Samoa, kuri atlikus istorinį laiko juostos keitimą, atsigulė miegoti ketvirtadienį, o pabudo šeštadienį.

Tačiau pradžia tikrosioms linksmybėms buvo duota Sidnėjuje – jo uosto rajonas tiesiog paskendo spalvų ir šviesų jūroje, kuri priviliojo daugiau kaip 1,5 mln. žmonių.

„Kiekvienais metais užtikriname, kad mūsų šventė būtų vis didesnė ir geresnė už ankstesnes“, – sakė Sidnėjaus meras Cloveris Moore'as.

Po dviejų valandų šventinis jaudulys persimetė į Tokiją, kur dangų užpildė balionai ir fejerverkų ugnys. Tačiau čia šventinę nuotaiką netrukus užtemdė stiprus, 7 balų stiprumo žemės drebėjimas, kuris Tokiją sukrėtė sekmadienį 14.28 val. vietos (7.28 val. Lietuvos) laiku.

Kol kas nebuvo pranešimų apie padarytą žalą ar sužeistus žmones, cunamio pavojus nebuvo paskelbtas.

Drebėjimo epicentras buvo netoli Torišimos salos, esančios maždaug 560 km į pietus nuo Tokijo. Sostinėje per drebėjimą svyravo pastatai, bet futbolo turnyro Imperatoriaus taurei laimėti finalas Nacionaliniame stadione nesutriko.

Honkonge uosto rajoną nušvietė fejerverkai, šaudomi nuo kelių garsių miesto pastatų. Žmonės juos stebėjo nuo krantinių ar iš pramoginių laivų.

Rusijos Tolimų Rytų regionai Naujuosius sutiko aštuoniomis valandomis anksčiau nei Maskva. Atėjus sostinės laikui, 2012-uosius Raudonojoje aikštėje pasitiko tūkstančiai žmonių, kuriems buvo surengtas dar vienas didžiulis fejerverkas – jo metu raketos į vidurnakčio dangų skrido 140 metrų.

Naujiesiems metams toliau slenkant per laiko zonas, Dubajuje linksmybių centru tapo dangoraižis „Burj Khalifa“ – aukščiausia pasaulyje žmogaus pastatyta struktūra.

Pirotechnikos šou čia buvo dar įspūdingesnis nei prieš 12 mėnesių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min