Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 01, 01:33 Atnaujinta 2015 01 01, 09:42

Naujųjų metų tragedija Šanchajuje: netikrų pinigų link pasileidusi minia sutrypė 35 žmones

Kinijoje sutinkant Naujuosius metus per spūstį Šanchajaus istoriniame uosto rajone vėlai trečiadienį žuvo mažiausiai 35 žmonės, o dar dešimtys buvo sužeisti, liudininkai pasakojo, kad švęsti susirinkę žmonės stumdėsi dėl netikrų pinigų, kurie buvo mėtomi iš vieno pastato.
Spūstis Šanchajuje
Spūstis Šanchajuje / „Twitter“ iliustr.

Nelaimė įvyko sausakimšoje aikštėje prieš pat vidurnaktį, žmonėms susirinkus Bundo rajone pasitikti 2015-ųjų, sakoma miesto valdžios pareiškime.

Dienraščio „Shanghai Daily“ interneto svetainėje paskelbtoje nuotraukoje matyti, regis, žuvę ir sužeisti žmonės, gulintys ant žemės, antrajame plane vis dar matyti minia. Valstybinė televizija parodė reportažą, kuriame matėsi tame rajone besimėtantys batai ir policijos automobilių su įjungtais švyturėliais linija.

Nors spūsties priežastys dar tiriamos, oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“ citavo vieną liudininką, sakiusį, kad žmonės puolė rinkti į dolerius panašių banknotų, kurie buvo mėtomi iš lango netoliese.

Pasak miesto pareigūnų, 35 žmonės žuvo, o dar 48 buvo sužeisti, 14 iš jų – sunkiai.

„Jutau, kad dūstu, – parašė vienas žmogus į „Twitter“ panašiame kiniškame „Sina Weibo“. – Kai kurie su mumis buvę žmonės negrįš“.

Bundo rajonas, garsėjantis ikirevoliucine architektūra, yra buvęs šalies komercinio centro finansinis rajonas. Dabar jį yra pamėgę turistai, jame daug prabangių restoranų ir parduotuvių.

Iki aušros beveik neliko jokių ženklų, kad čia įvyko tragedija, neskaitant vieno policijos mikroautobuso su įjungtais švyturėliais ir po šventės likusių šiukšlių. Tai tipiška Kinijoje – pareigūnai greit sutvarko didelių incidentų scenas.

Matėme žmones, mėčiusius pinigus iš Bundo 18

Netikri pinigai yra deginami per kinų laidotuves, kad mirusysis turėtų pinigų pomirtiniame gyvenime, o šiais laikais jie dar plačiai naudojami kaip reklamos priemonė.

„Matėme žmones, mėčiusius pinigus iš Bundo 18“, – rašė vienas interneto vartotojas, paminėdamas vieną parduotuvių ir pramogų kompleksą.

Internete paskelbtose nuotraukose matyti popieriaus skiautės, dydžiu, forma ir spalva panašios į JAV dolerius, tačiau su minėtame pastate esančio naktinio klubo „M18“ logotipu ir užrašu „Naujieji 2015-ieji metai“.

Tačiau kiti interneto vartotojai tvirtino, kad popieriaus skautės buvo mėtomos kitoje plačios gatvės pusėje – ne ten, kur, pasak vyriausybės, įvyko pagrindinė spūstis. Vienas liudininkas AFP sakė, kad jo draugas buvo sužeistas tada, kai minia, kuri leidosi žemyn laiptais nuo Bundo, ėmė trypti tuos, kurie lipo į viršų.

Šanchajaus gyventojai tradiciškai susirenka Bunde švęsti Naujųjų metų, o pastaruoju metu rajono valdžia ėmė rengti ir oficialias šventes.

Šiemet, kaip pranešama, buvo surengtas šviesų šou, dainininkų pasirodymai ir, galiausiai, fejerverkai.

Šventei buvo parinkta nauja vieta, kaip tik dėl susirūpinimo pernelyg dideliu žmonių skaičiumi, kuris kilo po to, kai sutikti 2014-ųjų buvo susirinkę beveik 300 tūkst. žmonių, pranešė laikraštis „Shanghai Daily“.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min