Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujuoju Britanijos leiboristų lyderiu išrinktas Edas Milibandas

Broliai Edas (kairėje) ir Davidas Milibandai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Broliai Edas (kairėje) ir Davidas Milibandai
Šaltinis: BNS
0
A A

Naujuoju Didžiosios Britanijos opozicinės Leiboristų partijos lyderiu šeštadienį išrinktas buvęs klimato kaitos ministras Edas Milibandas, kuris per itin atkaklias varžybas dėl šio posto įveikė savo vyresnįjį brolį Davidą.

Po keturis mėnesius trukusios kovos, kurią išprovokavo skaudus leiboristų pralaimėjimas per visuotinius rinkimus, Edas Milibandas gavo 50,65 proc. balsų, o Davidas Milibandas, buvęs užsienio reikalų ministras ir buvęs favoritas, – 49,35 proc. balsų.

Sakydamas pergalės kalbą E.Milibandas pažadėjo suvienyti partiją po nesutarimų, kurie žymėjo visus 13 leiboristų metų valdžioje ir kuriuos kėlė nuožmi buvusių ministrų pirmininkų Tony Blairo ir Gordono Browno konkurencija.

Labiau kairiosios pakraipos E.Milibando, kuriam – 40 metų ir kuris anksčiau priklausė G.Brownui artimų žmonių ratui, laukia sunkus darbas performuoti savo centro kairės partiją.

Tačiau jis pažadėjo stoti į kovą su ministro pirmininko Davido Camerono konservatorių ir liberalų demokratų koalicija ir pasiūlyti alternatyvą jos planams rekordinį deficitą mažinti smarkiai mažinant valstybės išlaidas.

Kai tik leiboristų delegatams, susirinkusiems Mančesteryje šiaurės vakarų Anglijoje, buvo paskelbti balsavimo rezultatai, Davidas Milibandas pašoko iš savo vietos ir apkabino brolį.„Šiandienos rinkimai atverčia naują puslapį, nes nauja karta žengė priekin tarnauti mūsų partijai ir, tikiuosi, mūsų šaliai. Šiandien tos naujos kartos darbas prasideda“, – sakė E.Milibandas.

„Didžiuojuosi ir Tony Blairo, ir Gordono Browno lyderyste, bet mes pralaimėjome rinkimus ir pralaimėjome juos skaudžiai, – sakė jis. – Ir mano žinia šaliai yra ši: aš žinau, kad praradome pasitikėjimą, žinau, kad praradome ryšį, žinau, kad mums reikia keistis.“

Nors kovoje dėl partijos lyderio posto nuo pat jos pradžios pirmavo brolis, E.Milibando populiarumas po kampanijos, kuria buvo kreipiamasi pirmiausia į tradicinius leiboristų kairiosios pakraipos rėmėjus, paskutinę minutę padidėjo.

Kai tik leiboristų delegatams, susirinkusiems Mančesteryje šiaurės vakarų Anglijoje, buvo paskelbti balsavimo rezultatai, D.Milibandas pašoko iš savo vietos ir apkabino brolį. Auditorija tai palydėjo audringais sveikinimo šūksniais.

E.Milibandas atsakė savo kalboje: „Davidai, aš taip tave myliu kaip brolį ir nepaprastai gerbiu tavo kampaniją... Visi mes žinome, kiek daug ateityje tu turėsi pasiūlyti šiai šaliai“.

Kalbėdamas kiek vėliau D.Milibandas sakė, kad, aišku, yra „tikrai patenkintas“ broliu, nes jei pats negali laimėti, tai „partijai turėtų vadovauti jis“.

Per balsavimą D.Milibandas gavo leiboristų parlamentarų ir partijos narių daugumos paramą, bet jo brolis laimėjo patraukęs į savo pusę įtakingas profesines sąjungas, kurios skiria didžiąją dalį partijai reikalingų lėšų.

E.Milibandas parlamento nariu tapo tik 2005 metais. Jis ankstesnėje vyriausybėje dirbo valstybės sekretoriaus energetikai ir klimato kaitai poste.

Vienas didžiausių jo darbų dabar yra sugalvoti, kaip reaguoti į drastišką išlaidų mažinimą, kurį planuoja D.Camerono koalicija. Konkretų deficito mažinimo planą vyriausybė turi paskelbti spalio 20 dieną.

E.Milibandas taip pat turi nuspręsti, ar paremti profesinių sąjungų planus dėl valstybės išlaidų mažinimo surengti koordinuotą streiką. Šis jo sprendimas gali suerzinti arba profesinių sąjungų lyderius, arba streikui nepritariančius rinkėjus.

Vienas suvažiavimo delegatų, 18-metis studentas Chrisas Hillas, pridūrė: „Kai tik apkarpymas ims kandžiotis, mums opozicijoje tai bus ryškus momentas. Tikrai manau, kad iki 2015 metų Edas Milibandas bus Britanijos ministras pirmininkas“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min