Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 18d. 21:01

Ne tik Sibiras bei Amazonija: miškai liepsnoja ir Indonezijoje

Gaisrai Amazonijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gaisrai Indonezijoje

Kol Brazilijoje dega „žemės plaučiai“, miškų gaisrai siaučia ir Indonezijoje. Priežastis – ta pati: tyčiniai padegimai siekiant išplėsti dirbamos žemės plotus.

Antradienį dėl tūkstančių Borneo ir Sumatroje salose liepsnojančių gaisrų susidarė tirštas dūmų debesis, sutrukdęs keliones oru, privertęs mokyklas užsidaryti ir sutrikdęs tūkstančių žmonių sveikatą, rašo „The New York Times“. O tinkama įranga neaprūpinti ugniagesiai nesugebėjo jų suvaldyti.

Pasak pareigūnų, šiemet Indonezijoje degė daugiau nei 328 tūkst. hektarų žemės, buvo evakuota tūkstančiai gyventojų, gaisrų gesinimui dislokuota daugiau nei 9 tūkst. ugniagesių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gaisras Indonezijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gaisras Indonezijoje

Pareigūnų teigimu, apie 80 proc. gaisrų sukelta tyčia: siekiama atlaisvinti teritoriją plantacijoms, kuriose bus auginamos palmės – iš jų vaisių išgaunamas plačiai naudojamas aliejus.

Ši priežastis lėmė ir didelės Sumatros miškų dalies iškirtimą.

Liepsnos, siaučiančios miškuose, kuriuose gyvena dešimtys nykstančių gyvūnų rūšių, iškart sulaukė palyginimų su gaisrais Amazonijoje.

Gaisrai Indonezijoje ir Amazonijoje prisideda prie klimato kaitos, nes jų metu į atmosferą išskiriamas didelis anglies dvideginio kiekis.

„The New York Times“ rašo, kad gaisrai panašiu metų laiku – sausuoju sezonu – kyla kasmet. Tai – ginčus tarp Indonezijos ir jos kaimynių keliantis klausimas, kadangi dūmai pasiekia Singapūrą ir kai kurias Malaizijos dalis, įskaitant sostinę Kvalą Lumpūrą.

Šie gaisrai – vieni didžiausių pastaraisiais metais, kadangi 2019-ieji buvo ypač sausi.

Antradienį Indonezijos prezidentas Joko Widodo aplankė vieną labiausiai nuo gaisrų nukentėjusių Sumatros teritorijų ir teigė, kad vyriausybė sieks dirbtiniu būdu sukelti lietų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Miškų gaisrai Indonezijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Miškų gaisrai Indonezijoje

Valstybės vadovas taip pat paragino gyventojus nesukelti naujų gaisrų ir nedelsiant gesinti naujai pasirodžiusias liepsnas.

Praėjusią savaitę vyriausybė uždarė daugiau nei dvi dešimtis plantacijų, kai jose buvo pastebėti gaisrai. Keturios iš minėtų plantacijų priklauso Malaizijos įmonėms, viena – Singapūro firmai. Šioms kompanijoms gali būti pateikti kaltinimai.

Miškai liepsnoja ir Sibire: rugpjūčio pabaigoje liepsnos buvo pasiglemžusios 6,4 mln. akrų teritoriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min