Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 18d. 08:27

Nemirtingas vyriškas bučinys

„Broliškas bučinys“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Broliškas bučinys“

Daug kas ne tik Vokietijoje prisimena garsųjį Leonido Brežnevo ir Ericho Honeckerio bučinį. Vokietijoje šis bučinys laikomas politinio persilaužimo simboliu, todėl jam lemta įeiti į istoriją.

Šis nuotraukoje įamžintas širdingas dviejų vyrų bučinys prieš 20 metų buvo nupieštas ant Berlyno sienos dideliam visų vokiečių džiaugsmui. Ilgainiui jis išbluko, todėl buvo nutarta paprašyti autoriaus nupiešti jį dar kartą, nes tai Vokietijos istorijos dalis. Dailininkas ėmėsi šio darbo apimtas mišrių jausmų.

Garsiojo grafito ant Berlyno sienos autorius yra rusas Dmitrijus Vrubelis. Jis jau pradėjo darbą – nutarė SSKP generalinio sekretoriaus L.Brežnevo ir komunistinės VDR vadovo E.Honeckerio portretus ištapyti ant betono blokų buvusios tuščios vietos. Darbą menininkas ketina užbaigti per tris savaites.

Garsiojo bučinio atnaujinimas - tai dalis projekto, kuris turi būti įgyvendintas iki lapkričio 9 dienos, kai Vokietija minės 20-ąsias Berlyno sienos griuvimo metines. Iki to laiko garsiosios sienos likučius papuoš 103 paveikslai, kurių bendras ilgis sudarys 1316 metrų.

Tačiau pradėti darbai Vokietijoje vertinami kontraversiškai, o pats dailininkas juokiasi iš konflikto, kuris kilo tarp organizacijos „Kunstlerinitiative East Side Gallery“, besirūpinančios Berlyno sienos restauravimo darbais, ir grupės „Grunderinitiative East Side“, vienijančios 16 menininkų, kurie atsisakė atkurti savo grafitus ant Berlyno sienos. Šio projekto priešininkai aiškina, kad „naujai atgimusi galerija“ labai jau primins Disneilendą. Iš tiesų yra ne visai taip – šie menininkai buvo nepatenkinti jiems pasiūlytu 3000 eurų honoraru, nes už savo darbus jie tikėjosi gauti po 150 000 eurų.

Berlyno sienos atnaujinimo darbus nuo pat pradžių gaubė visokiausi gandai. Kai nuo betono blokų buvo pašalinti išblukę piešiniai, sakyta, kad rusas atvyks nutapyti paveikslą dar kartą. Paskui pasirodė pranešimų, kad garsusis grafitas prarastas visiems laikams. D.Vrubeliui teko duoti dešimtis interviu, o žurnalistai šia tema kūrė įvairiausias istorijas.

Pradėjęs darbus garsiojo paveikslo autorius kiek sutrikęs paaiškino žurnalistams: „Broliškas bučinys“ - tai Berlyno istorijos dalis, taip pat ir mano paties istorijos dalis. Kodėl turėčiau palikti baltą dėmę tiek miesto, tiek savo biografijoje?“ D.Vrubelis neslepia suprantantis, kad ginčas dėl E.Honeckerio ir L.Brežnevo bučinio atnaujinimo turi politinę potekstę. Atnaujinimą remia krikščionių-demokratų sąjunga, o tam prieštarauja socialdemokratų partija. Aš pats priklausau laisvajai demokratinei partijai“, – juokiasi dailininkas.

D.Vrubelis už atnaujintą grafitą neims nė euro, nes niekada nėra gavęs piniginio atlygio už savo darbus. Jis džiaugiasi tuo, kad „Broliškas bučinys“, kurį kai kas vadina „Komunistiniu bučiniu“, jį išgarsino visame pasaulyje, ir todėl dabar jis nori atsidėkoti Berlynui neimdamas pinigų. „Kas aš būčiau be „Broliško bučinio?“ – klausia menininkas. Tiesą sakant, dailininkas su miesto rotuše pasirašė sutartį, kurioje numatytas atlygis dailininkui, tačiau D.Vrubelis teigia, kad skirs jį labdarai.

Iš pradžių menininkas abejojo, ar verta dar kartą bristi į tą pačią upę, t. y. tapyti paveikslą dar kartą. Tačiau nutarimas jau priimtas, darbai pradėti ir po kelių savaičių vokiečiai ir į Vokietijos sostinę atvykę turistai galės gėrėtis „Persilaužimo bučiniu“ ant Berlyno sienos.
 

„Lietuvos žinios“
Temos: 2 Bučinys Vokietija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min