Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nepaisant draudimo, Amsterdame vėl surengtas protestas prieš koronaviruso priemones

Nepaisant draudimo, tūkstančiai žmonių sekmadienį vėl susirinko Amsterdame protestuoti prieš Nyderlandų valdžios dėl koronaviruso plitimą įvestą karantiną.
Protestas Amsterdame
Protestas Amsterdame / „Scanpix“/AP nuotr.

Vienoje sostinės centre esančioje aikštėje susirinkę žmonės vėliau pajudėjo link vieno parko.

Nedidelė žmonių grupė trumpai susirėmė su riaušių policija, pareigūnams mėginant atlaisvinti Muziejaus aikštę pagal Amsterdamo merės Femkės Halsemos įsakymą. Žurnalistai iš įvykio vietos praneša, kad buvo sulaikytas mažiausiai vienas žmogus.

Vietos valdžia protestą uždraudė ir pranešė, kad policija turi duomenų, jog kai kurie demonstrantai planuoja dalyvauti protesto akcijoje „pasiruošę smurtui“. Vėliau vietos savivaldybė paskelbė skubų įsaką žmonėms atlaisvini aikštę, todėl riaušių policija ėmėsi priemonių atlaisvinti aikštę, o demonstrantai užtvindė aplinkines gatves.

Aikštėje ir aplinkinėse gatvėse buvo gausios policijos pajėgos, nes vietos savivaldybė šią zoną paskelbė saugumo rizikos regionu ir suteikė policijai įgaliojimą prevenciškai apieškoti žmones.

Vėliau per miestą nužygiavę demonstrantai susirinko viename parke vakarinėje Amsterdamo dalyje, kur įvyko populistinės partijos „Forumas už demokratiją“ mitingas.

Demonstracija įvyko tą pačią dieną, kai Olandijos policija nurodė, kad pareigūnai ketina protestuoti prieš padidėjusį darbo krūvį. Tačiau profsąjungos atstovai sakė, kad riaušių policija ir toliau dirbs, jeigu reikės.

Lapkritį Nyderlanduose buvo įvestas karantinas. Pastarąsias kelias savaites koronaviruso atvejų skaičius šalyje laipsniškai mažėja.

Protestai prieš kovos su koronavirusu priemones šalyje rengiami jau ne pirmą kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius