Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 24d. 11:03

Nepale per sniego griūtį žuvo devyni alpinistai, dar septyni dingo

Gelbėjimo operacija Nepale
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gelbėjimo operacija Nepale

Nepalo gelbėtojai pirmadienį ieškojo septynių dingusių alpinistų po sniego griūties, kuri nusinešė mažiausiai devynias žmonių gyvybes, užgriuvusi jų palapines prieš paskutinį kopimo į vieną iš aukščiausių pasaulio viršukalnių etapą.

Policija nurodė, kad alpinistų grupė buvo netoli 8 156 metrų aukščio Manaslu kalno viršūnes, į kurią kopdami yra žuvę daug žmonių. Lavina juos užgriuvo, kai alpinistai miegojo naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Keturi žuvusieji ir trys dingusieji yra Prancūzijos piliečiai.

Keturi žuvusieji ir trys dingusieji yra Prancūzijos piliečiai, Prancūzijos nacionalinė kalnų vedlių sąjunga (SNGM) pranešė naujienų agentūrai AFP. Tuo tarpu Nepalo alpinizmo pareigūnai nurodė, kad tarp aukų buvo italas, vokietis, bent vienas ispanas ir nepalietis šerpas.

„Septyni alpinistai dingo. Gelbėjimo darbus vakar sutrikdė blogi orai. Jie bus atnaujinti šį rytą“, – Turizmo ministerijos atstovas Gyanendra Shrestha sakė AFP.

Vietos policijos viršininko pavaduotojas Basanta Bahaduras Kunwaras sakė AFP telefonu, kad buvo išgelbėti 13 gyvų likusių žmonių.

Per šią nelaimę gyvi likę žmonės, kuriems buvo suteikta pagalba sostinėje Katmandu, papasakojo daugiau detalių apie sniego griūtį.

„Staiga viskas aptemo. Supratau, kad mus užvertė lavina, – 26 metų vokietis Andreas Reiteris sakė dienraščiui „The Himalayan Times“, gulėdamas lovoje sostinės ligoninėje. – Mačiau, kaip žuvo vienas iš komandos narių.“

SNGM pirmininko pavaduotojas Christianas Trommsdorffas sakė, kad tarp aukų buvo trys prancūzų buvo kalnų vedliai, anksčiau dirbę Šamoni regione Prancūzijos Alpėse, ir keturi jų klientai, kurie priklausė dviem ekspedicijoms.

„Keturi žuvusieji buvo atpažinti pagal jų nuotraukas, o trys yra dingę. Dar du buvo sužeisti ir evakuoti sraigtasparniu į Katmandu“, – nurodė pareigūnas.

Sniego lavina nusirito apie 7 400 metrų aukštyje ir užgriuvo dalį 3-osios stovyklos, esančios 6 800 metrų aukštyje, Ch.Trommsdorffas sakė AFP.

Tarp dingusiųjų buvo gydytojas kardiologas Dominique'as Ouimet iš prancūzakalbės Kanados Kvebeko provincijos, informavo jo sesuo.

„Palapinės matomai dingo dėl netoliese nusiritusios lavinos“, – alpinisto sesuo Isabelle Ouimet sakė Kanados radijui, pridūrusi, kad jos brolis tuo metu buvo 3-ojoje stovykloje.

Per kelerius pastaruosius metus ant Manaslu kalno šlaitų žuvo daug žmonių, ir tik keli šimtai sėkmingai įkopė į viršūnę.

Turizmo ministerija anksčiau informavo, kad vienas vokietis ir ispanas žuvo kartu su nepaliečiu vedliu. Kol kas neaišku, kiek tarp žuvusiųjų ir sužeistųjų esama vyrų ir moterų.

Tačiau Vokietijos URM atstovas sakė, kad kol kas negauta jokio oficialaus patvirtinimo, kad būtų žuvęs kuris nors Vokietijos pilietis.

Manaslu, kuris yra aštuntasis aukščiausias pasaulyje kalnas, laikomas viena iš pavojingiausių viršukalnių. Per kelerius pastaruosius metus ant jo šlaitų žuvo daug žmonių, ir tik keli šimtai sėkmingai įkopė į viršūnę.

Nepalo VRM reagavimo į nelaimingus atsitikimus skyriaus vadovė Laxmi Dhakal patvirtino, kad sniego griūtis smogė 3-ajai stovyklai ir sakė, kad ji sukėlė „sniego potvynį“.

Nepale stūkso aštuonios iš 14 aukštesnių nei aštuonių kilometrų aukščio viršukalnių, įskaitant pačią aukščiausią – Everestą. Kasmet jos pritraukia tūkstančius alpinistų.

Daugiausiai jų atvyksta pavasarį, kai orų sąlygos Himalajuose palankiausios, tačiau trumpas kopimo laikotarpis taip pat atsiveria rugsėjo pabaigoje ir spalį, pasibaigus musoninėms liūtims.

Iki šiol didžiausia Nepale alpinizmo nelaimė įvyko 1995 metais, kai didžiulė sniego griūtis smogė japonų turistų stovyklai ant Everesto šlaitų. Tąsyk žuvo 42 žmonės, iš jų 13 Japonijos piliečių.

Didžiausia nelaimė ant Manaslu įvyko 1972 metais, kai sniegas užvertė Pietų Korėjos alpinistų ekspediciją, kopusią šiaurės rytiniu šlaitu. Tarp 15 žuvusiųjų buvo dešimt šerpų ir korėjietis ekspedicijos vadas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Alpinizmas Nepalas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min