Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 22d. 11:51

Nepriklausomo Fidžio laikraščio vadovai išteisinti dėl antivyriausybinės agitacijos

Teisėjo plaktukas
cardplayer.com nuotr / Nepriklausomo Fidžio laikraščio vadovai išteisinti dėl antivyriausybinės agitacijos

Fidžio seniausio laikraščio vadovai antradienį buvo išteisinti dėl antivyriausybinės agitacijos, o šis teismo sprendimas vadinamas žiniasklaidos laisvės pergale perversmų persekiojamoje Ramiojo vandenyno valstybėje.

Aukštojo teismo Suvoje teisėjas Thushara Rajasinghe išteisino tris „Fiji Times“, kuris retkarčiais įnirtingai kritikuoja valdantįjį režimą, redakcijos darbuotojus.

Vyriausiasis redaktorius Fredas Wesley, leidėjas Hankas Artsas ir priedo redaktorius Anare Ravula savo kaltės pagal kaltinimus, susijusius su vienu 2016 metų laišku redaktoriui, nepripažino.

Laiške, kuris buvo išspausdintas nedideliu tiražu leidžiamame „Fiji Times“ priede fidžių kalba, esą buvo kurstytojiškų komentarų apie musulmonus.

Laiško autorius Josefa Waqabaca taip pat buvo išteisintas.

H.Artsas sakė, kad lengviau atsikvėpė ir kad verdiktas yra „šiokia tokia pergalė mūsų industrijai“.

„Pastarieji dveji metai ... mums buvo labai sunkūs – kiekvienam mūsų asmeniškai ir verslui“, – prie teismo žurnalistams sakė jis ir pažadėjo, kad 150 metų leidžiamas laikraštis išlaikys savo nepriklausomą redakcijos poziciją.

Už žiniasklaidos laisvę kovojanti nevyriausybinė organizacija „Reporteriai be sienų“ (RSF) bylą laikraščiui vadino sufabrikuota, o nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ kaltino vyriausybę bandymu įbauginti žiniasklaidą.

Fidžio premjeras Frankas Bainimarama valdžią perėmė per 2006 metų karinį perversmą, o 2014-aisiais laimėjo visuotinius rinkimus.

Žiniasklaidos cenzūra buvo tarp priemonių, kurias F.Bainimarama įgyvendino prieš šalies sugrįžimą prie demokratijos.

Nors RSF nurodo, kad sąlygos pagerėjo, ji pažymi, kad reporterių darbą vis dar reguliuoja „drakoniškos taisyklės“, už kurių pažeidimą gresia įkalinimas iki dvejų metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min