15min be reklamos
2023 01 09, 20:03

„Nėra laiko raudoms“ – ukrainiečiai griuvėsiuose sutiko Kalėdas

Oksanai Kovtun bebaigiant ruošti Kūčių vakarienę savo šeimai, pro metalines nedidelės pašiūrės duris sklido apelsinų ir keptos anties kvapas.
Oksana Kavtun Tik prenumeratoriams
Oksana Kavtun / „The New York Times“/Brendan Hoffman nuotr.

Jai skubant iš ūkinio pastato į nediduką, šiltą modulinį namelį – moteris jau nešė baigtą patiekalą – ant sugriautų sienų leidosi smulkios snaigės, o viduryje kiemo voliojosi šiukšlės.

Tai – viskas, kas liko iš jos šeimos namo Makarive, kurį pavasarį sunaikino apšaudymai, rusams nepavykus užimti maždaug už 50 kilometrų esančio Kyjivo.

Pagal Rytų stačiatikių tradiciją Kalėdos šiemet išpuolė šeštadienį – šioje bažnyčioje vis dar naudojamas Julijaus kalendorius, o ne naujesnysis Grigaliaus, o pagrindinė šventinė vakarienė valgoma Kūčių vakarą.

Šis Kalėdų vakaras buvo pirmasis, kurį Kovtunai sutiko kare. Dabar jie gyvena šalia savo namo griuvėsių, jiems padovanotame laikinajame pastate.

Vienas iš jos sūnų tarnauja kariuomenėje rytuose, visa šeima neturi nuolatinių namų – nenuostabu, kad pastarieji keletas mėnesiai buvo labai nelengvi, sakė 49 metų O.Kovtun.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min