-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Neramumai Centrinės Afrikos Respublikoje: sukilėliai užima miestus

Jau tris savaites Centrinės Afrikos Respublikoje grėsmę kelia sukilėliai, siekiantys nušalinti dabartinį prezidentą. Pagalbą kamuojamai šaliai jau pasiūlė kaimyninės Afrikos valstybės, o sukilėlių veiksmai neigiamo atsako susilaukė ir iš Jungtinių Tautų, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.
Centrinės Afrikos Respublikos prezidentas Francois Bozize
Centrinės Afrikos Respublikos prezidentas Francois Bozize / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sukilėlių grupuotei SELEKAA jau pavyko užimti vieną miestą į šiaurę nuo sostinės. Dabar perimtas ir antrasis. Sukilėliai – susivienijusios opozicijos koalicija, nori nuversti jau beveik dešimtmetį valdantį prezidentą Francois Bozize. Esą jis nesilaiko per paskutines paliaubas duoto žodžio suteikti buvusiems kariams darbo ir mokėti algas.

Tačiau kol kas maištininkai į sostinę Bangį nesiveržia – pirmiausia jie su šalies vadovu bandys derėtis. Abi besipykstančios pusės sutinka – reikia kalbėtis ir mėginti konfliktą spręsti taikiai. Tokios derybos numatytos sausį. Prezidentas kaltinimus neigia ir sako, kad patys sukilėliai nesilaiko sutarčių.

„Ginkluota opozicija pasirašė Librevilio susitarimus ir turi juos gerbti. Deja, dažnai pasitaiko, kad vadinamoji opozicija to nedaro. Gaila“, – kalbėjo Centrinės Afrikos Respublikos prezidentas Francois Bozize.

Prezidentas pridūrė, kad derybos priklauso nuo pačių sukilėlių – jie turi parodyti, kad yra joms pasirengę.

„Jei sukilėliai tikrai nori derėtis, jie turi laikytis sąlygų, kurios leistų rimtai kalbėtis“, – dėstė Centrinės Afrikos Respublikos prezidentas.

Tačiau iki sausio dar daug laiko ir įtampa neslūgsta. Iki 1960-ųjų buvusi Prancūzijos kolonija, Centrinės Afrikos Respublika prašė savo buvusios metropolijos pagalbos, tačiau prancūzai atsisakė padėti. Ranką tiesia kaimyninės šalys. Prieš savaitę Centrinės Afrikos valstybių ekonominė bendrija paragino sukilėlius atsitraukti, nors nepabrėžė, kas bus, jei šie raginimo nepaisys. Dabar ši bendruomenė po pasitarimo Gabone sutiko į šalį atsiųsti daugiau karių, kiek tiksliai – nepranešama.

Jungtinių Tautų saugumo taryba irgi tarė žodį – ji smerkia sukilėlių veiksmus ir skatina kuo greičiau baigti konfliktą. Bet oficialios kalbos saugumo nesuteikia. Jungtinės Valstijos uždarė savo ambasadą ir evakavo darbuotojus, o vietiniai, pasiėmę būtiniausius daiktus ir apsirūpinę maistu, traukiasi iš apsuptos sostinės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius