Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 10:48

Neramumai Maskvoje: milicija sulaikė 1 300 riaušių dalyvių, 30 žmonių kreipėsi į medikus

Milicija prie Raudonosios aikštės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Milicija prie Raudonosios aikštės
15min.lt jau pranešė apie neramumus Maskvoje ir kruvinus nacionalinės neapykantos protrūkius. Įvairiuose Maskvos rajonuose vykusių muštynių metu rimčiau sužeista 30 žmonių, mirtinų aukų kol kas pavyko išvengti.

Kaip jau buvo skelbta, ir toliau Rusijos sostinėje – ypatinga saugumo padėtis. Daugiausia dėmesio skiriama metropoliteno apsaugai, trečiadienį blokuotos prieigos prie Raudonosios aikštės.

Pirminiais duomenimis, susirėmimų ir muštynių metu nukentėjo abiejų pusių atstovų – ir rusų, ir kaukazietiško gymio žmonių.

Iš 1 300 sulaikytų asmenų milicija atėmė daugybę peilių, pistoletų, kirvių, plaktukų, beisbolo lazdų.

Interneto diskusijose abi pusės laiko save nugalėtojomis: ir nacionalistiškai nusiteikę rusai, ir atvykėliai iš pietinių respublikų. Ir „Twitter“ mikrobloge, ir kituose šaltiniuose nacionalistiškai nusiteikę maskviečiai pareiškė laimėję svarbią pergalę. Tuo tarpu pietiečiai teigia muštynių metu įrodę, kad „Kaukazas yra vieningas“ ir kad kaukaziečiai yra „viena didelė šeima“.

Abi pusės kol kas nežada sudėti ginklų. Internete riaušių organizatoriai įspėja, kad, jei valdžia nesiims skubių priemonių „kaltiesiems nubausti“, tokios akcijos tęsis ir kad muštynės Maniežo aikštėje atrodys tik smulkmena. Interviu laikraščiui „Kommersant“ vienas iš futbolo aistruolių grupės vadeivų pareiškė, kad į gatves pasiruošę išeiti ir 20 tūkst., ir 50 tūkst. protestuotojų, jei reikės.

Primename, kad įtampa Maskvoje kilo, kai per gatvės muštynes gruodžio 6-ąją buvo nužudytas futbolo klubo Maskvos „Spartakas“ aistruolis Jegoras Sviridovas.

Futbolo klubo aistruoliai buvo labai nepatenkinti, kad sulaikiusi muštynėse dalyvavusius kaukaziečius milicija juos vėliau paleido. Visus, išskyrus įtariamąjį nužudymu. Iš pradžių futbolo aistruoliai, reikalaudami griežtos bausmės, blokavo Leningrado prospektą, o gruodžio 11-ąją surengė masines eitynes Kronštato bulvaru. Tą patį vakarą Maniežo aikštėje buvo žiauriai sumušti kaukazietiškos išvaizdos vyrai.  Incidento metu nukentėjo 34 žmonės, dalis jų – OMON spec. padalinių pareigūnai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

08:18
00:59
00:53

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min