Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 11d. 08:29 , Atnaujinta: 2013 birželio 11d. 14:55

Neramumai Turkijoje: protestuotojai susirėmė su riaušių policija

Neramumai Turkijoje tęsiasi jau dvi savaites.
AFP/Scanpix nuotr. / Neramumai Turkijoje tęsiasi jau dvi savaites.

Į Stambulo Taksimo aikštę antradienį įžengė Turkijos riaušių policija. Tokių veiksmų nuspręsta imtis jau dvi savaites besitęsiant antivyriausybinėms demonstracijoms dėl planų rekonstruoti greta esantį parką, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Anot liudininkų, norėdami išsklaidyti aktyvistus, šimtai pareigūnų naudojo ašarines dujas. Lydimi šarvuotų transporto priemonių, baltais šalmais dėvintys policijos pareigūnai nešėsi dengiančiąsias apsaugas ir pasklido po visą aikštę.

Lenta.ru skelbia, jog policija apsupo ir blokavo visus išėjimus iš aikštės. Aikštėje buvo nedidelė grupelė protestuotojų. Jie pradėjo į pareigūnus mėtyti Molotovo kokteilius. Policija tiesioginės transliacijos metu parodė, kaip policija prieš protestuotojus naudoja vandens patrankas.

Tokio žingsnio imtasi po to, kai premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas sutiko trečiadienį susitikti su protesto organizatoriais. Tuo metu Stambulo gubernatorius atsiprašė už pernelyg griežtus policijos veiksmus.

Neramumai Stambule prasidėjo nuo nepasitenkinimo Gezi parko naikinimu, tačiau netrukus virto didžiausiais per pastaruosius metus protestais prieš vyriausybę. Planuojama parke iškirsti medžius, jų vietoje būtų statoma nauja mečetė ir prekybos centras bei renovuojamos netoliese esančios senos kareivinės.

Prasidėjo riaušės

Atnaujinta 14.42 val. Pranešama, kad protestuotojai susirėmė su riaušių policija.

„Ko protestuotojai tikėjosi? Kad mes prieš juos atsiklaupsime?“, – sakė premjeras.

BBC skelbia, kad prieš protestuotojus riaušių policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir gumines kulkas, daugelis turkų buvo priversti bėgti iš aikštės į šalia esantį Gezi parką. Kai kurie aktyvistai į pareigūnus svaidė deglus, fejerverkus ir akmenis.

Šimtai riaušių policininkų apsupo aikštę tuo metu, kai buldozeriai ėmė griauti protestuotojų pastatytas barikadas.

Policija į protestuotojus kreipėsi per garsiakalbius. „Mieli Gezi parko draugai. Mes nesame patenkinti šia situacija. Mes nenorime kišti. Nenorime pakenkti. Prašome pasitraukti“.

Neramumai paveikė investuotojų pasitikėjimą Turkija. Centrinis bankas pranešė, kad lira dolerio ir euro atžvilgiu yra susilpnėjusi labiausiai nuo 2011 metų spalio.

Turkijos premjeras gynė policijos įsikišimą. Parlamente jo kalba sulaukė plojimų. „Ko protestuotojai tikėjosi? Kad mes prieš juos atsiklaupsime?“, – kalbėjo jis.

Jo žodžiai buvo priešingi nei Stambulo gubernatoriaus Huseyino Avni Mutlu, kuris ankčiau teigė, kad policija neturėjo kištis į protestą dėl Gezi parko.

„Raginu juos pasitraukti iš parko ir prašau kaip ministras pirmininkas. Atsiprašau, bet parkas yra pasivaikščiojimams, o ne jo užėmimui“, – tęsė premjeras.

Policija pašalino didelius plakatus, iškabintus ant Taksimo aikštėje esančio pastato. Gubernatorius teigė, kad sutrukdyti taikiai kampanijai neeturėta tikslo.

„Mūsų tikslas pašalinti ženklus ir nuotraukas nuo Ataturko statulos ir Ataturko kultūros centro. Kito tikslo neturime“, – jis skelbė „Twitteryje“.

„Šis judėjimas nesibaigia. Mes pradėjome kai ką daugiau nei tiesiog šio parko gynimas... Po viso to, aš nemanau, kad žmonės grįš išsigandę šios ar kitų vyriausybių“, – kalbėjo 19-metis studentas Seyyitas Cikmenas.

Temos: 2 Stambulas Turkija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

01:24
00:30
02:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min