Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neramumų krečiamoje Hurgadoje – 115 „Novaturo“ ir 100 „TezTour“ turistų iš Lietuvos

Vaizdas iš Mersa Matruho miesto paplūdimio.
Twitter nuotr. / Vaizdas iš Mersa Matruho miesto paplūdimio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Egipte, Hurgadoje, šiuo metu yra 115 kelionių operatoriaus „Novaturas“ ir 100 kelionių operatoriaus „TezTour“ turistų iš Lietuvos. Užsienio žiniasklaida praneša, kad, šiame kurorte prasidėjus neramumams, poilsiautojams patarta likti viešbučiuose.

Kelionių operatoriaus „Novaturas“ rinkodaros projektų vadovė Ieva Dorelaitienė 15min.lt teigė, kad bendrovė įdėmiai stebi situaciją ir elgiasi pagal Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas.

„Su turistais bendraujame tiesiogiai. „Novaturas“ partnerių organizuojamos ekskursijos Egipte yra sustabdytos. Visi klientai ilsisi viešbučiuose ir naudojasi jų teikiamomis paslaugomis. Dėl tolimesnių skrydžių vykdymo elgsimės pagal URM rekomendacijas“, – pabrėžė I.Dorelaitienė.

Skrydžius į Hurgadą „Novaturas“ kol kas vykdo, kaip numatyta. Anot rinkodaros vadovės, čia Lietuvos kelionių operatorius niekuo neišsiskiria iš kitų, nes užsakomuosius reisus į kurortą paliko ir Vakarų Europos kelionių operatoriai.

Taip pat I.Dorelaitienė teigė, kad norintieji atsisakyti kelionių į Egiptą, apie tai turi informuoti juos aptarnaujančią kelionių agentūrą. Šiems klientams bus siūloma keisti kelionės kryptį ir vykti į kitą pasirinktą šalį.

82 lietuviai iš Egipto grįš pirmadienį

Kelionių organizatorius „TezTour“ penktadienį paskelbė, kad Egipto Hurgados kurorte šiuo metu yra 100 lietuvių turistų. Didžiojo dalis – 82 žmonės, į Lietuvą grįš pirmadienį.

Bendrovės teigimu, jos atstovai nuolat seka URM rekomendacijas, vertina informaciją gaunamą iš „TezTour“ biurų Egipte.

Pasikeitus rekomendacijoms, bus organizuojamas turistų parskraidinimas anksčiau laiko.

„Nesiruošiame rizikuoti savo klientų saugumu, todėl bus imtasi visų reikiamų priemonių. Ten esantys žmonės nuolat informuojami apie situaciją, teikiamos rekomendacijos, kaip elgtis. Ekskursijų organizavimas Egipte yra sustabdytas į Kairą, Aleksandriją bei Luksorą, jos nebus atnaujintos kol nebus užtikrintas turistų saugumas“, – sakė „TezTour“ Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Visus keliautojus, kurie dar tik planuoja arba jau yra įsigiję kelionių paketus į Egiptą, bendrovė prašo atidžiai sekti „TezTour“ skelbiamą informaciją, kontaktuoti su savo kelionių agentūra.

„Įvertindami padėtį, savo klientams suteikiame galimybę, įsigytą kelionę į Egiptą keisti kita arba koreguoti jos datą. Nors informacija teikiama, svarbu, kad žmonės ir patys realiai vertintų padėtį“, – kalbėjo I.Aukštuolytė.

Nukentėjusių Lietuvos piliečių nėra

URM atstovai 15min.lt teigė neturinti duomenų, kad Egipte būtų nukentėję Lietuvos piliečiai. Ministerijos atstovai taip pat sakė, jog į Lietuvos ambasadą Egipte lietuviai pagalbos kol kas nesikreipė. URM prieš porą dienų paragino susilaikyti nuo kelionių į Egiptą, o ten jau esantiems Lietuvos piliečiams patarė vengti masinių susibūrimo vietų ir nešiotis pasą.

URM paskelbė, kad URM konsulinės informacijos tinklapyje http://keliauk.urm.lt veikia savanoriška Lietuvos piliečių kelionių registracija.

„Trumpalaikės kelionės registruojamos tam, kad URM, naudodamasi pateikta informacija, galėtų susisiekti su asmenimis jų buvimo valstybėse atsitikus stichinei nelaimei, kilus kariniam konfliktui ar kitokiai ekstremaliai situacijai. Kelionių registracija galėtų pagreitinti galimą evakuaciją iš užsienio šalių ir palengvinti konsulinės pagalbos teikimą“, – teigiama ministerijos pranešime.

Anot URM, registracijos duomenys naudojami tik esant būtinybei ir yra automatiškai ištrinami iš sistemos praėjus 30 dienų nuo kelionės pabaigos. Šiuo laikotarpiu galima pakoreguoti kelionės duomenis, pratęsti jos trukmę. Registruodami kelionę, piliečiai gali pateikti duomenis ir apie asmenis, kurie ketina vykti kartu. Registracijos duomenys nėra prieinami viešai.

URM primena, kad užsienyje esantys Lietuvos piliečiai nelaimės atveju konsuliniais klausimais visą parą konsultuojami telefonu arba elektroniniu paštu. Pirminė informacinė konsulinė pagalba nelaimės atveju visą parą teikiama el. paštu pilieciai@urm.lt arba telefonu +370 5 2362444.

Portalas vg.no skelbia, kad apie 200 norvegų turistų grįžta atgal į gimtinę, rusai uždraudė parduoti poilsio kelialapius į šią šalį.

Turistė Hurgadoje: išeiti iš viešbučio – pavojinga

Hurgadoje viešinti 15min.lt skaitytoja Palmira teigė, turistai jau anksčiau buvo įspėti, kad išeiti iš viešbučio teritorijos yra pavojinga.

„Todėl to ir nedarome. Tačiau kai šiandien ėjome vakarieniauti į viešbučio kavinę, jo foje kilo konfliktas. Nors prie viešbučio durų ir stovi apsauga bei tikrina visų į viešbutį įeinančių dokumentus, į jį įėję trys vyrai smogė viešbučio darbuotojui bei vėliau susirėmė ir su viešbučio apsaugos darbuotojais. Sprendžiant iš to, kad jie ramiai įėjo į viešbutį, matyt, buvo viešbučio svečiai“, – pasakojo ji

Palmira pasakojo, kad buvo sudegintas kurorto paštas, bandyta užpulti ir policijos komisariatą, tačiau tai nepavyko.

„Iš pradžių bandyta jėga į jį įsiveržti ir padegti, tačiau darbuotojai operatyviai nuginklavo ir sutramdė įsibrovelius, kurie, greičiausiai, nesitikėjo tokių policijos pajėgų. Vėliau bandyta į jį mesti vadinamąjį molotovo kokteilį, tačiau sprogmuo pastato nepasiekė ir nukrito ant gatvės šalia jo“, – pasakojo ji.

Neleidžia išeiti iš viešbučio

Hurgadoje dirbanti Kamilė ketvirtadienio vakarą 15min.lt teigė, kad saugumo sumetimais išvykimas iš viešbučio ribojamas tiek svečiams, tiek darbuotojams iš Europos.

„Vyksta kraupūs dalykai. Labai sustiprinta apsauga tiek viešbutyje, tiek aplink, tikrinama kiekviena mašina ir žmogus. Trečiadienį Hurgadoje Musulmonų brolijos nariai sudegino paštą. Taip pat, kiek girdėjau, atakavo policijos pastatą“, – laiške 15min.lt rašė mergina.

Naujienų portalas „Ahram Online“ penktadienį pranešė, kad aukų skaičius šoktelėjo iki 638, dar beveik 4 tūkst. žmonių patyrė įvairius sužalojimus. Didžiausi neramumai vyksta Egipto sostinėje Kaire.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min