Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neregėti potvyniai Didžiojoje Britanijoje pranašauja: po kelių dešimčių metų bus užlieta dalis Europos

Potvynis Didžiojoje Britanijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Potvynis Didžiojoje Britanijoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Potvyniai Didžiojoje Britanijoje dar kartą patvirtina prognozes, kad dalį Europos šio amžiaus viduryje gali užlieti vanduo. Apie tai skelbia Laisvojo Briuselio universiteto mokslininkai, rašo prognoz.postimees.ee.

Tai, kas šiuo metu vyksta Didžiojoje Britanijoje, tik pradžia, savotiška įžanga, mano Laisvojo Briuselio universiteto mokslininkai, priklausantys ir Tarptautinei klimato kaitos grupei. Ekspertų teigimu, kol kas potvynius britų salose kelia ne pakilęs jūros vanduo, o tik gausūs krituliai. Tačiau esą ir tai susiję su klimato atšilimu, lemiančiu, kad tirpsta Arkties ledynai.

Itin dramatiška situacija prognozuojama po 2050 metų, kai kylantis vandenynų vanduo grasins užlieti šalia esančius regionus. Tuomet pavojus kils ir Londonui, Amsterdamui, Roterdamui, Antverpenui, Kopenhagai.

Tarptautinė klimato kaitos grupė jau prieš daugiau nei 10 metų įspėjo dėl klimato atšilimo įtakos Atlanto vandenyno regionui – švelnesnės ir be sniego žiemos su stipriomis liūtimis bei karštesnės ir sausesnės vasaros.

Tirpstantys ledai keičia vandenynų temperatūrą, o tai savo ruožtu – klimatą šalia esančiose šalyse. Tad per artimiausius tris dešimtmečius Europai reikia ruoštis potvyniams, kuriuos sukels liūtys ir išsiliejančios upės. Itin dramatiška situacija prognozuojama po 2050 metų, kai kylantis vandenynų vanduo išties grasins užlieti šalia esančius regionus. Tuomet pavojus kils ir Londonui, Amsterdamui, Roterdamui, Antverpenui, Kopenhagai.

Tad rimtai ruoštis tokiam scenarijui patariama jau dabar, nes tai sukels visuotinę, taip pat ir ekonominę, krizę.

Stiprios liūtys Didžiąją Britaniją skandina jau kelias dienas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min