Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 21:15

Nerimas Davose – karas Ukrainoje kelia pasaulinio bado grėsmę

Šiuo metu smarkiai nuogąstaujama dėl pasaulinės maisto krizės, nes Rusijos išpuoliai kenkia Ukrainos galimybei kultivuoti ir eksportuoti grūdus – Ukraina yra viena didžiausių pasaulio grūdų eksportuotojų.
Davosas Tik prenumeratoriams
Davosas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos veiksmai pakurstė kaltinimus, kad šalies prezidentas Vladimiras Putinas naudoja maistą kaip naują galingą ginklą savo jau tris mėnesius trunkančiame kare.

Pasaulio lyderiai antradienį paragino užsienio šalis imtis veiksmų, kad būtų galima išgabenti 20 milijonų tonų grūdų, šiuo metu įstrigusių Ukrainoje.

Prognozuojama, kad, jei to padaryti nepavyks, kai kuriose šalyse gali kilti badas, o kitose – politiniai neramumai, ir tai gali tapti didžiausiu pasauliniu Rusijos išpuolio prieš savo kaimynę atgarsiu.

Pasaulio ekonomikos forume Davose, Šveicarijoje, kur nerimas dėl šio karo pasekmių nustelbė beveik visas kitas problemas, kalbėjusieji apie kylančią grėsmę nevengė apokaliptinių frazių.

„Tai – tobula audra tobuloje audroje“, – sakė JT agentūros Pasaulio maisto programos vykdomasis direktorius Davidas Beasley.

Padėtį pavadinęs „absoliučiai kritine“, jis perspėjo: „Visą pasaulį ištiks badas.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min