15min be reklamos
2022 09 13, 17:14

Nesėkmės Ukrainoje pakerta V.Putino „kieto vyruko“ įvaizdį – ko jis griebsis?

Šį savaitgalį Ukrainos pajėgų suduoti smūgiai Rusijos kariuomenei prezidentui Vladimirui Putinui kelia naują politinį iššūkį: tirpsta jo kompetencijos ir galios įvaizdis, kurį jis kruopščiai kūrė du dešimtmečius.
Ukrainos kariai išlaisvintoje Hoptivkoje Tik prenumeratoriams
Ukrainos kariai išlaisvintoje Hoptivkoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį Rusijos kariuomenė toliau traukėsi iš pozicijų šiaurės rytų Ukrainoje, kurias prieš tai laikė užėmusi keletą mėnesių.

Valstybinės televizijos naujienų reportažuose apie atsitraukimą buvo kalbama kaip apie kruopščiai suplanuotą „persigrupavimo operaciją“, taip pat buvo giriamas Rusijos kariuomenės didvyriškumas ir profesionalumas.

Tačiau toks teigiamas pranešimų tonas mažai tepadėjo numaldyti karo šalininkų pyktį dėl atsitraukimo ir to, kaip Kremlius jį vykdo ir traktuoja.

Ir jis vargu ar užmaskuoja, kokioje keblioje padėtyje dabar atsidūrė V.Putinas, vadovaujantis jau šešis mėnesius trunkančiam karui su vis stiprėjančiu priešu bei Rusijos gyventojai, kurie, atrodo, nėra pasirengę aukoms, kurių gali atnešti vis labiau įsisiūbuojantis konfliktas.

„Jėga yra vienintelis V.Putino legitimumo ramstis, – interviu telefonu sakė buvęs V.Putino kalbų rašytojas, dabar Izraelyje gyvenantis politikos konsultantas Abasas Galiamovas. – Ir tokioje situacijoje, kurioje paaiškėja, kad jis neturi jėgos, jo legitimumas ims smukti nulio link.“

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min