Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesutarimai netrukdo Dmitrijui Medvedevui ir Vladimirui Putinui saugoti tandemą nuo konfliktų, sako rusų politologas

V.Putinas ir D.Medvedevas prezidentinėje rezidencijoje
„Scanpix“ nuotr. / V.Putinas ir D.Medvedevas prezidentinėje rezidencijoje
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Skirtingos nuomonės apie modernizavimo tempus ir „Chodorkovskio bylą“ rodo, kad prezidentas ir premjeras, nepaisant šių skirtingumų, nusiteikę tandemo viduje veikti be konfliktų ir sutartinai, mano Politinių technologijų centro viceprezidentas Aleksejus Makarkinas.

„Nesutarimų tarp Medvedevo ir Putino pakankamai daug. Vargu ar galima sakyti, kad visi jie techninio pobūdžio, nes akivaizdžiai išeina už techninių nesutarimų ribų“, – agentūrai „Interfax“ trečiadienį pareiškė A.Makarkinas.

Tačiau, įsitikinęs politologas, abu valdančiojo tandemo dalyviai sugeba veikti suderintai net ir tose situacijose, kai jų požiūriai skyrėsi nuo pat pradžių.

„Nesutarimai egzistuoja. Jų principingumas priklauso nuo to, ar gali Medvedevas su Putinu susitarti ir vykdyti suderintą politiką. Pavyzdžiui, prisiminus JT rezoliuciją dėl Libijos, tai pozicijos suartėjo. Medvedevas priėmė sprendimą, ir Putinas jam nusileido. Tačiau negalima teigti, kad premjeras tapo šios rezoliucijos šalininku“, – sakė A.Makarkinas.Tokie klausimai, kaip modernizavimo tempai ir „Chodorkovskio byla“, akivaizdžiai parodo, kad Dmitrijus Medvedevas ir Vladimiras Putinas sugeba gerbti vienas kito pozicijas, mano jis.

„Dėl modernizacijos jų pozicijos skiriasi. Putinas, anksčiau kalbėdamas parlamente, palietęs modernizacijos temą, sakė, kad nereikia puldinėti į šalis. Tačiau kai buvo rengiama Rusijos liaudies fronto deklaracija, tai žodžių apie puldinėjimus į šalis ten nebuvo, nes jie galėjo būti įvertinti esą prieš Medvedevą. Tačiau premjeras pasiekė, kad į deklaraciją būtų įrašyti žodžiai apie prezidentą“, – pažymi ekspertas.

Savo ruožtu D.Medvedevas, pareikšdamas, kad Michailo Chodorkovskio paleidimas nekeltų pavojaus, nenori aštrinti situacijos iki konflikto. „Taip, jis sako, kad Chodorkovskis nepavojingas. Tačiau juk jis nesako, kad Chodorkovskį reikėtų išleisti, ar kad teismo sprendimas yra neteisingas, arba kažką panašaus“, – sakė A.Makarkinas.

„Antra vertus, Medvedevas pabrėžia, kad Chodorkovskio klausimas turi būti sprendžiamas teisiniuose rėmuose, o ne kaip ypatingas įvykis, keliantis grėsmę Rusijos saugumui ir reikalaujantis politinių sprendimų“, – pažymi politologas.

Pasak jo, nepaisant to, kokie rimti nesutarimai tandeme iškiltų, konfliktu jie nevirs. „Į viešą konfliktą nesutarimai nepereina. Galiausiai to nenori nei Putinas, nei Medvedevas. Jeigu, tarkime, šiandien vykusioje spaudos konferencijoje Medvedevas staiga būtų pareiškęs, jog kels savo kandidatūrą prezidento rinkimuose, tada tai būtų konfliktas“, – sakė A.Makarkinas.

Spaudos konferencijoje prezidentas demonstravo norą toliau palaikyti tandemą. „Jis parodė, kad, bent šiuo metu, nenori priiminėti vienašališkų sprendimų. Putinas demonstruoja tą patį. Klausimas, kas iš jų balotiruosis – pagrindinis artimiausios ateities klausimas. Ir čia jie nenori konfliktų“, – sakė politologas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min