TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Neturėdami kitos išeities Fukušimos-1 atominės elektrinės darbuotojai į vandenyną vienu ypu išpils 11 500 tonų radioaktyvaus vandens (atnaujinta 12.47 val.)

Darbuotojas netoli rezervuaro duobės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Darbuotojas netoli rezervuaro duobės
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekdami sustabdyti radioaktyvaus vandens nutekėjimą į Ramųjį vandenyną, avariją patyrusios Japonijos Fukušimos-1 atominės elektrinės darbuotojai iš pradžių nesėkmingai bandė užkimšti vamzdžius laikraščiais ir pjuvenomis, praneša „The Telegraph“. Tuo tarpu Japonijos žiniasklaida paskelbė, kad elektrinę valdanti kompanija TEPCO, neturėdama kitos išeities, galiausiai nusprendė į vandenyną išleisti 11,5 tūkst. tonų radioaktyvaus vandens.

Bandydami užkimšti vamzdžius, kuriais vanduo suteka į įskilusį betoninį rezervuarą Fukušimos-1 atominėje elektrinėje ir iš kurio vėliau skverbiasi į vandenyną, TEPCO darbuotojai panaudojo polimerą, maišytą su smulkintu popieriumi ir pjuvenomis. Kiek anksčiau darbuotojai bandė užglaistyti rezervuaro įtrūkimus cementu, tačiau radioaktyvus vanduo vis tien sunkiasi į vandenyną.

„Darbininkai pradėjo pilti polimerų miltelius, pjuvenas, laikraščius – viską, kas galėtų užkaišyti plyšius“, – teigė Japonijos branduolinio saugumo agentūros atstovas Hidehiko Nishiyama, pridurdamas, kad kol kas nepastebėta, jog nutekančio vandens lygis būtų sumažėjęs.

Avarijos likviduotojai pamėgino užglaistyti neseniai pastebėtą plyšį betoniniame rezervuare netoli antrojo reaktoriaus. Spėjama, kad būtent pro jį radiacija ir patenka į vandenyną. Naujausi vandens tyrimai rodo, kad radiacija normą viršija keturis tūkstančius kartų.

„Kai rezervuaras buvo užpiltas cementu, ištekančio radioaktyvaus vandens kiekis nesumažėjo“, – teigė branduolinio saugumo agentūros pareigūnas, pridurdamas, kad TEPCO privalo galutinai sustabdyti nutekėjimą.

TEPCO nusprendė susikaupusį radioaktyvų vandenį išpilti į vandenyną (papildyta 12.47 val.)

Avariją patyrusios atominės elektrinės Fukušima-1 kompanija operatorė TEPCO nusprendė į Ramųjį vandenyną išpilti 11 500 tonų radioaktyvaus vandens, pranešė Japonijos naujienų agentūra „Jiji“.

Pasak TEPCO atstovų, tokių drastiškų priemonių imtis būtina, kad būtų ištuštintos vandens talpyklos, o į jas būtų galima pilti dar labiau radioaktyviais izotopais užterštą vandenį, kuris dabar bėga iš pažeisto antrojo reaktoriaus. Japonijos branduolinės energetikos agentūra pareiškė, kad vanduo, kurį ketinama išpilti į vandenyną, nekelia jokio pavojaus žmonėms.

Į požeminį antrojo reaktoriaus bloko tunelį buvo įpilta dažančiųjų medžiagų – vonios druskų – taip tikimasi aptikti radioaktyvaus vandens nuotėkio vietą.Anksčiau Fukušimos-1 atominės elektrinės avarijos likviduotojai mėgino plyšį betoninėse antrojo reaktoriaus bloko konstrukcijose užtaisyti specialiu polimeru, sumaišytu su pjuvenomis ir smulkintu popieriumi, tačiau norimo rezultato nebuvo sulaukta. Dabar TEPCO ketina teritorijoje aplink reaktorių panaudoti specialias chemines priemones, kurios neleistų iš reaktoriaus besisunkiančiam vandeniui susigerti į dirvą.

TEPCO taip pat planuoja vandenyne prie elektrinės išskleisti specialią užuolaidą, kuri apribotų užteršto vandens tolesnį sklidimą. Kol kas nenuspręsta, iš kokios medžiagos gali būti pagaminta ši uždanga.

Tuo tarpu naujienų agentūra AFP pažymi, kad specialistams dar teks nustatyti tikslią vandens prasisunkimo vietą. Tuo tikslu į požeminį antrojo reaktoriaus bloko tunelį buvo įpilta dažančiųjų medžiagų – vonios druskų, taip tikimasi aptikti radioaktyvaus vandens nuotėkio vietą.

Japonijos bendrovei TEPCO nurodyta kuo skubiau sustabdyti radiacijos nuotėkį iš Fukušimos jėgainės

Japonijos vyriausybė pirmadienį nurodė avarijos ištiktą Fukušimos-1 atominę jėgainę kontroliuojančiai bendrovei TEPCO kuo skubiau sustabdyti radioaktyvių teršalų nuotėkį į vandenyną.

Vienas pareigūnas perspėjo, kad branduolinę krizę, kurią sukėlė kovo 11 dieną smogęs galingas žemės drebėjimas ir cunamis, suvaldyti gali pavykti tik per kelis mėnesius.

„Turime kiek įmanoma greičiau sustabdyti užteršto vandens nuotėkį į vandenyną. Esame nusiteikę ryžtingai ir prašome bendrovės „Tokyo Electric Power Co“ (TEPCO) veikti greitai“, – ministrų kabineto generalinis sekretorius Yukio Edano sakė spaudos konferencijoje.

Jis perspėjo, kad radioaktyvios medžiagos, kurios iki šiol sklinda į aplinką, nepaisant visų mėginimų jas sulaikyti, „padarys milžinišką poveikį vandenynui“.

Japoniją ištikus didžiausiai krizei nuo Antrojo pasaulinio karo, vieno laikraščio atlikta apklausa rodo, jog beveik du trečdaliai rinkėjų pageidauja, kad vyriausybė sudarytų koaliciją su pagrindine opozicijos partija ir kartu stengtųsi likviduoti katastrofinio žemės drebėjimo ir cunamio padarinius.

Spaudimą patiriančio premjero Naoto Kano vienas iš padėjėjų sekmadienį sakė, kad vyriausybė šiuo metu sutelkusi dėmesį į pastangas sustabdyti radiacijos nuotėkį iš Fukušimos-1 atominės elektrinės, esančios už maždaug 240 kilometrų į šiaurę nuo Tokijo. Pasak pareigūno, padėtis elektrinėje „kažkiek stabilizuota“.

„Kiek laiko truks sustabdyti radiacijos nuotėkį? Manau, orientacinis laikotarpis gali būti keli mėnesiai“, – sakė valdančiosios partijos įstatymų leidėjas ir premjero padėjėjas Goshis Hosono.

Pasak vyriausybės, trys iš šešių Fukušimos-1 atominės elektrinės reaktorių šiuo metu yra palyginti stabilūs. Mažiausiai keturi iš jų galiausiai turės būti išmontuoti, tačiau šis procesas gali trukti dešimtmečius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min