Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 13d. 19:01 , atnaujinta: 2017 liepos 13d. 22:26

Nevykti į Paryžių žadėjęs D.Trumpas Prancūzijoje: „Tai yra iš tiesų nuostabi šalis“

D.Trumpas ir E.Macronas Paryžiuje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / D.Trumpas ir E.Macronas Paryžiuje

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį atvyko į Eliziejaus rūmus, kur surengė derybas su savo kolega Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. Abu lyderiai po jų spaudos konferencijoje pasidžiaugė sėkmingu susitikimu.

Spaudos konferencijoje po susitikimo E.Macronas vardino, kokiomis temomis kalbėtasi su D.Trumpu: ir apie kovą su terorizmu, ir apie kibernetinį saugumą, ir apie sąžiningą prekybos politiką.

E.Macronas pasidžiaugė, kad JAV prezidentas lankosi Prancūzijoje, kuri liepos 14-ąją švęs Bastilijos dieną.

„Galiu pasakyti, kad mes panašiai žiūrime į situaciją Sirijoje ir Libijoje“, – teigė Prancūzijos prezidentas, bet kalbėdamas apie klimatą pridūrė: „Na, žinome, kad yra nesutarimų, bet aš privalau gerbti prezidentą Trumpą, kuris įvykdė savo rinkimų pažadą. Ieškosime bendrų taškų.“

D.Trumpas, kurį į Prancūziją atsivijo besiplečiančio skandalo dėl galimų jo kampanijos narių ryšių su Rusija šešėlis, irgi dėkojo E.Macronui už priėmimą ir teigė labai laukiantis Bastilijos dienos iškilmių.

Kažkada teigęs, kad nevyktų į Paryžių, bet čia vis dėlto atsidūręs, D.Trumpas sutiko: „Tai išties labai nuostabi šalis.“

„Scanpix“/AP nuotr./Donaldo Trumpo vizitas Prancūzijoje
„Scanpix“/AP nuotr./Donaldo Trumpo vizitas Prancūzijoje

Jis vis dėlto priminė pernykštę teroristinę ataką Nicoje, kuri buvo surengta Bastilijos dienos vakarą. Užpuolikas dideliu greičiu pralėkė pagrindine miesto promenada ir pražudė 86 žmones. „Visi prisimename, kaip tai buvo baisu“, – sakė D.Trumpas.

„Daug kas pamiršta, kad Prancūzija padėjo mums iškovoti nepriklausomybę. Nuo to laiko abiejų šalių kariai kartu kovojo už teisingus idealus ir laisvę, kurią mums savo prakaitu ir krauju iškovojo mūsų protėviai, – pridūrė JAV prezidentas. – Telaimina Dievas Prancūziją, telaimina Dievas Ameriką.“

D.Trumpas sulaukė ir klausimo dėl savo vyriausiojo sūnaus susitikimo su ruse teisininke Natalija Veselnickaja, tačiau jis ir vėl tiesiog pagyrė D.Trumpą jaunesnįjį ir pabrėžė: „Ji buvo privati teisininkė, o ne vyriausybės teisininkė.“

„Manau, kad daugelis žmonių būtų surengę tokį susitikimą. Tai vadinama opozicijos tyrinėjimu, politikoje tai yra įprasta. Politika nėra tyriausias dalykas pasaulyje. Jie kalbėjosi apie įvaikinimus, bet niekas nenutiko.

Ta teisininkė buvo ir Kongrese. Kažkas sakė, kad jai vizą suteikė tuometė generalinė prokurorė Loretta Lynch“, – aiškino D.Trumpas.

D.Trumpas užsimena galintis pakeisti nuomonę dėl Paryžiaus klimato susitarimo

Be to, D.Trumpas ketvirtadienį užsiminė galintis pakeisti savo sprendimą dėl pasitraukimo iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo.

„Su Paryžiaus susitarimu kažkas galėtų nutikti“, – Paryžiuje sakė JAV prezidentas bendroje spaudos konferencijoje su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.

Tai D.Trumpas teigė praėjus šešioms savaitėms po paskelbimo, kad JAV pasitrauks iš 2015 metais priimto susitarimo.

Jis pridūrė: „Žiūrėsime, kas bus“.

E.Macronas savo ruožtu pabrėžė gerbiantis D.Trumpo sprendimą trauktis iš susitarimo ir teigė, jog Prancūzija išlieka jam įsipareigojusi.

Anksčiau ketvirtadienį Prancūzijos vadovas sakė, kad stipriai nesutaria su D.Trumpu dėl šio Jungtinių Tautų dokumento.

Paliaubos Sirijoje yra jo ir Rusijos prezidento derybų rezultatas

D.Trumpas taip pat pareiškė, jog paliaubos pietų Sirijoje rodo, kad jo derybos su Rusijos prezidentu su Vladimiru Putinu buvo vaisingos.

„Kalbantis mums pavyko pasiekti paliaubų. Jos kurį laiką tęsis, o šiuo metu mes dirbame paliaubų didžiojoje Sirijos dalyje klausimu“, – sakė D.Trumpas.

„Jeigu mums pavyks pasiektų jų ir dar kelių (paliaubų), Sirijoje nebus iššauta nė viena kulka. Tai būtų nuostabus dalykas“, – pridūrė jis.

Pavėžėjo limuzinu

Prie Eliziejaus rūmų abu prezidentai atvažiavo kartu po ekskursijos po Invalidų rūmų kompleksą, netoli kurio yra Napoleono kapas.

D.Trumpas pavėžėjo E.Macroną savo šarvuotu limuzinu, vadinamu „Beast“ („Žvėris“). Išlipę jie vėl pozavo prieš kameras, spaudė vienas kitam rankas, paskui nuėjo į rūmus pradėti derybas.

„Scanpix“/AP nuotr./D.Trumpas pavėžėjo E.Macroną savo limuzinu „Beast“
„Scanpix“/AP nuotr./D.Trumpas pavėžėjo E.Macroną savo limuzinu „Beast“

Prieš susitikdamas su D.Trumpu, E.Macronas ketvirtadienį bendravo su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Vėliau pasirodę viešai abu vadovai pažymėjo, kad jų požiūriai skiriasi nuo D.Trumpo, bet pabrėžė, kad būtina palaikyti ryšį su JAV lyderiu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min