Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Niekada mes nebūsime broliai“: kodėl šį eilėraštį ukrainietė A.Dmytriuk parašė rusiškai?

Anastasija Dmitruk
Youtube.com stopkadras / Anastasija Dmytriuk
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Eilėraščio „Niekada mes nebūsime broliais“ autorė Anastasija Dmytriuk, ukrainiečių poetė, rašanti ir rusiškai, vizitą Lietuvoje prilygino apsilankymui namuose ir patikino, kad jau seniai norėjo aplankyti šį kraštą.

Mergina išgarsėjo šį pavasarį, kai sukūrė eilėraštį rusų kalba „Niekada mes nebūsime broliais“, atsipindintį Ukrainos nenorą draugauti su Rusija, sako, kad jos visas gyvenimas yra paskirtas Ukrainai, o tai, kad ji kuria rusų kalba – normalu.

„Aš esu ukrainietė, mano gyvenimas pašvęstas Ukrainai ir rašau ukrainiečiams. Ukraina yra dvikalbis kraštas. Tai, kad rašau ir ukrainietiškai ir rusiškai rodo tai, kad mūsų šalyje nėra jokių kalbos principų. Mokausi ir kitų užsienio kalbų, kuriomis planuoju rašyti eiles“, – „Žinių radijo“ laidoje „Avilys“ sakė A.Dmytriuk.

VIDEO: Daina „Mes niekada nebūsime broliai“

Mergina pasakojo, kad jos didžioji dalis draugų – rusakalbiai, tačiau ji tikrai nemano, kad gyvena rusiškos kultūros apsuptyje.

„Čia nėra koks nors principinis apsisprendimas rašyti vien tik ukrainietiškai. Įkvėpimas tiesiog ateina ta kalba, kuria ateina. Eilėraščiai, sukurti pačia skaudžiąja tema Krymo atplėšimo kontekste, vieni yra ukrainiečių kalba, kiti – rusų“, – teigė mergina.

Pasak jos, jeigu daina būtų buvusi parašyta ukrainiečių kalba, o po to išversta į rusų kalbą, ji nebūtų turėjusi tokio stipraus poveikio.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min