Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 1d. 01:23

Nigerijoje susprogdinti Naujuosius metus šventę žmonės

Sprogimo vietoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sprogimo vietoje

Mažiausiai 11 žmonių žuvo per sprogimą Nigerijos sostinėje Abudžoje, kuris nugriaudėjo turgavietės teritorijoje įsikūrusiame bare, pranešė BBC.

Įvykį komentavę Nigerijos kariuomenės vadovybės atstovai pareiškė, kad sprogdintojai sąmoningai taikėsi į Naujuosius metus švenčiančius žmones.

Sprogimas įvyko Mamio turguje, kuriame kariai ir civiliai dažnai renkasi pavalgyti ir išgerti alaus.

Nigerijos karinių oro pajėgų maršalas Oluseyis Petirinas apkaltino „šėtoniškus žmones“, tačiau neįvardijo konkrečios įtariamųjų grupuotės ir nepatikslino galimo išpuolį surengusių asmenų motyvo. Jis taip pat atsisakė patikslinti žuvusiųjų skaičių.

Vietos valstybinė televizija paskelbė, kad per srogimą žuvo 30 žmonių, tačiau kiti šaltiniai pareiškė, kad gyvybės neteko tik keturi baro lankytojai.

BBC šaltiniai pasakoja matę ant žemės besimėtančias žmonių kūnų dalis ir iš teroro akto vietos išnešamus sužeistuosius.

BBC šaltiniai pasakoja matę ant žemės besimėtančias žmonių kūnų dalis ir iš teroro akto vietos išnešamus sužeistuosius.„Žmonės išsibėgiojo į visas puses. Buvo daugybė kūnų – mirusiųjų ir sužeistųjų. Jie buvo renkami į karinius sunkvežimius ir išvežami“, – naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistui sakė dažnas turgaus lankytojas vardu Erikas.

Karinių oro pajėgų maršalas O.Petirinas papildomai pareiškė, kad bomba buvo specialiai padėta ten, „kur žmonės ilsėjosi atsipalaidavę ir džiaugėsi laukdami Naujųjų metų“.

Jis paragino Nigerijos gyventojus padidinti savo budrumą dėl pastaruoju metu šalyje pasipylusių bombų sprogimų. Anksčiau Nigerijoje jų beveik nepasitaikydavo.

„Neleiskite niekam ateiti ir palikti savo krepšio ar kokio nors panašaus daikto“, – mokė maršalas kalbėdamas per valstybinę televiziją.

Per pastarąsias savaites Nigerijoje nugriaudėjo keli bombų sprogimai. Trečiadienį dvi bombos sprogo per politinį mitingą ir sužeidė kelis žmones šalies pietuose. Per Kalėdas bombų sprogimai Džoso mieste, krikščionių ir musulmonų sankirtos teritorijoje, nusinešė 80 žmonių gyvybes – dėl šio nusikaltimo įtarimai krito ant vietos islamistų grupuotės. Spalį mažiausiai dvylika žmonių per sprogimus žuvo sostinėje Abudžoje, kai šalis šventė nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos penkiadešimtmetį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min