Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nigerijos miestuose Kalėdų pamaldų metu įvykdyti teroristiniai aktai, žuvo dešimtys žmonių

Teroristinių išpuolių banga per Kalėdas sukrėtė Nigeriją. Abudžoje bomba sprogo Šv.Teresės bažnyčioje.
„Scanpix“ nuotr. / Nigeriją per Kalėdas sukrėtė teroristų išpuolis
Šaltinis: 15min
0
A A

BBC praneša, kad Nigerijos sostinėje Abudžoje ir dar keliuose mažesniuose miestuose įvykdyti teroristiniai aktai bažnyčiose. Pirmiausiai šalies sostinėje kalėdinių pamaldų metu Šv.Teresės cerkvėje sprogo bomba. Vėliau sprogimai ir šūviai užklupo maldininkus kituose miestuose. Iš viso suskaičiuoti penki sprogimai.

„Reuters“ duomenimis, žuvo ne mažiau kaip 19 žmonių, atėjusių pasimelsti ir pasidžiaugti Kristaus gimimo švente. Nukentėjusių skaičius dar gali didėti.

Įvykio vietoje dirba gelbėtojai ir medikai. Tačiau jiems nepakanka transporto aukoms ir sužeistiesiems išvežti.

Sprogimų virtinė

„Reuters“ taip pat praneša, kad gruodžio 25 d. nuskardėjo dar vienas sprogimas netoli nuo sostinės esančiame Džoso (Joso) mieste. Aukų skaičius neaiškus, žinoma tik tiek, kad žuvo vienas policininkas. Liudininkai teigia po sprogimo girdėję ir šūvius.

Džoso miestas yra ypatingas tuo, kad pernai per religinių grupuočių susirėmimus čia žuvo 200 žmonių, santykiai tarp musulmonų ir krikščionių yra įtempti, praneša BBC.

Teroristinis aktas Abudžoje pratęsė smurto aktų virtinę, drebinančią šalį pastruosius keletą mėnesių. Tarptautinės politikos ekspertai šiuos įvykius sieja su naujo prezidento, krikščioniškų pažiūrų politiko Goodlucko Jonathano atėjimu.

Atsakomybę už daugumą teroristinių aktų prisiėmė teroristinė organizacija „Boko Haram“. Būtent ji 2011 m. rugpjūtį surengė terorostinį aktą Abudžoje, JTO būstinėje. Jo metu žuvo 24 žmonės.

Gruodžio pradžioje islamistai surengė keletą išpuolių šiaurinėje šalies dalyje. O gruodžio 24-ąją daugelyje šiaurinių miestų prasidėjo ginkluoti susirėmimai tarp „Boko Haram“ smogikų ir vyriausybinių pajėgų. Islamistai pareiškė, kad nenurims, kol nenuvers esamos prezidento valdžios.

VIDEO: Some victims of the Christmas day bomb attack

Papildyta BNS informacija 15.36 val. Nigerijos gyventojai praneša apie dar tris sprogimus – du Damaturu mieste, nugriaudėjusius Kalėdų dieną, ir vieną prie bažnyčios Gadakos mieste, įvykusį per Kūčias.

Per kitus du Kalėdų ryto sprogimus prie bažnyčių, tarp jų – Šv.Teresės bažnyčios Madaloje netoli sostinės Abudžos, žuvo mažiausiai 28 žmonės.

„Boko Haram“ atstovas, naudodamasis Abul Qaqos slapyvardžiu, sekmadienį interviu musulmoniškos Šiaurės Nigerijos laikraščiui „The Daily Trust“ prisiėmė atsakomybę už šiuos išpuolius.

VIDEO: Christmas Day blast hits Nigeria church

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min