2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Nigerio perversmo lyderiai nori derybų keliu sudaryti programą dėl prancūzų karių išvedimo

Nigerio perversmo lyderiai antradienį pareiškė, kad nori derybų keliu sudaryti programą dėl planuojamo Prancūzijos karių išvedimo iš šios Vakarų Afrikos šalies.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Naujasis karinis režimas, kuris lygiai prieš du mėnesius nuvertė demokratiškai išrinktą Nigerio prezidentą, naktį paskelbtame pareiškime teigė, kad išvedimo terminai turi būti nustatyti derybų keliu ir abipusiu susitarimu.

Sekmadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) paskelbė, kad Nigerį paliks ambasadorius, o per ateinančius mėnesius – ir prancūzų karinis kontingentas.

Anot E. Macrono, Nigerio ir Prancūzijos karinis bendradarbiavimas baigėsi ir artimiausiais mėnesiais ir savaitėmis iš šalies bus išvesti prancūzų kariai, o iki metų pabaigos jų turi nelikti visiškai.

Prancūzija savo buvusioje kolonijoje turi apie 1,5 tūkst. karių, kurie dalyvauja vykdant operacijas prieš džihadistus Sachelio regione.

Nigerio perversmo lyderiai pasveikino šį Prancūzijos žingsnį ir nurodė, kad laukia, kol prancūzų valdžios institucijos imsis oficialių veiksmų.

Prancūzija nepripažįsta Nigerio karinės valdžios ir vis dar reikalauja, kad būtų sugrąžintas prezidentas Mohamedas Bazoumas (Mohamedas Bazumas).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min