Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskutinis Niurnbergo proceso liudininkas apie tai, kodėl reikia sustabdyti Vladimirą Putiną: Rusijos Dūmos posėdis priminė Hitlerio paradą

Josifas Gofmanas
ygofman.ucoz.ru nuotr. / Josifas Gofmanas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Sustabdykime Rusiją, kol nevėlu.“ Su tokiu pareiškimu į buvusios Antihitlerinės koalicijos valstybių vadovus kreipėsi Rusijoje gyvenantis 87 metų Josifas Gofmanas, paskutinis Niurnbergo proceso liudininkas. Proceso, kuriame buvo nuteisti pagrindiniai fašistai ir Antrojo pasaulinio karo kurstytojai, rašo Unian.net. Rusijos Federacijos Aukščiausiosios Dūmos posėdį jis palygino su Hitlerio paradu.

Atsargos pulkininkas ir buvęs pagrindinio Sovietų Sąjungai atstovavusio kaltintojo tribunole asmens sargybinis TCH.ua sakė, kad dabartiniai Rusijos veiksmai gali sukelti Trečiąjį pasaulinį karą. O tada esą jau nebus nei kam, nei ką teisti.

J.Gofmanas yra vienintelis gyvas liudininkas, savo akimis matęs Tarptautinio tribunolo veiklą teisiant už nusikaltimus žmogiškumui. Tačiau situacija Kryme ir aplink jį jam kelia dar didesnį susirūpinimą.

„Man net baisiausiame sapne negalėjo prisisapnuoti, kad kada nors broliai slavai grobs vieni kitų žemes, šiuo atveju – Krymą“, – kalbėjo j.Gofmanas.

Man net baisiausiame sapne negalėjo prisisapnuoti, kad kada nors broliai slavai grobs vieni kitų žemes, šiuo atveju – Krymą, – kalbėjo J.Gofmanas.

Labiausiai jį sujaudino paskutinė V.Putino kalba Aukščiausioje Dūmoje ir deputatų reakcija į ją. Esą kai ką panašaus jis jau yra matęs. „Taip paradus vesdavo Hitleris. Aš žiūrėjau, kaip ploja Dūmos deputatai... Kam? Kam ploti? Tik zombiais virtę žmonės, kurie prarado atsakomybės jausmą ir negalvojantys gali taip džiaugtis“, – sakė J.Gofmanas.

Būtent po V.Putino kalbos J.Gofmanas ir parašė kreipimąsi į buvusios Antihitlerinės koalicijos valstybių vadovus, kurie turėtų tapti Ukrainos teritorinio vientisumo garantu. 

Jis priminė Karibų įvykius, kai rusai siuntė laivus su raketomis į Kubą ir ruošėsi jas paleisti į Ameriką. „Kennedy iškėlė ultimatumą ir Chruščiovui užteko proto sugrąžinti laivus bei susitarti. Man norėtųsi, kad dabartiniam Rusijos prezidentui irgi užtektų atsakomybės bei proto tam“, – vylėsi Niurnbergo proceso liudininkas.

J.Gofmanas įsitikinęs, kad dar vieno Niurnbergo proceso nebebus, esą jei kils Trečiasis pasaulinis karas, jis baigsis taip, kad nebus nei kam, nei ką teisti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min