Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 29d. 11:19

„Nord Stream“ kelyje Baltijoje – maždaug pusšimtis nesprogusių sviedinių

„Nord Stream“
„Nord Stream“ nuotr. / „Nord Stream“

Tiesiant dujotiekį „Nord Stream“ Rusijos, Vokietijos ir Olandijos konsorciumui teks pašalinti iš Baltijos jūros dugno ir sunaikinti apie 50 nesprogusių sviedinių, likusių nuo Antrojo pasaulinio karo, pranešė „Nord Stream“ atstovybės Europos Sąjungoje (ES) vadovas Sebastianas Sassas.

Trečiadienį paskelbtame interviu nepriklausomam naujienų leidiniui „Euobserver“ S.Sassas pažymėjo, kad šių sprogmenų yra daugiausia Suomijos ir Rusijos vandenyse.

„Nord Stream“ atstovas taip pat pranešė, kad Danijos valdžia sutiko neliesti Antrojo pasaulinio karo laikų cheminio ginklo, rasto netoli Danijos Bornholmo salos.

„Danijos valdžia sutiko, kad bus geriau palikti šį ginklą ten, kur jis guli“, – sakė S.Sassas. Danija pirmoji iš šalių, per kurios teritoriją eis dujotiekis, praėjusią savaitę davė ekologinį leidimą savo vandenimis tiesti šį dujotiekį.

Dujotiekį numatoma nutiesti Baltijos jūros dugnu nuo Rusijos pakrantės netoli Vyborgo iki Vokietijos pakrantės prie Graifsvaldo.

S.Sassas priminė, kad konsorciumas ketina pradėti tiesti dujotiekį 2010 metais. Projekto atstovas pabrėžė, kad tiesiant dujotiekį dėl griežtų ekologijos reikalavimų bus naudojami nestandartiniai metodai.

Bus tiesiama tik griežtai nustatytu laiku, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip paukščių migracija ir žuvų nerštas, pažymėjo S.Sassas. 

Temos: 1 Nord Stream

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min