Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 7d. 15:06

Norėjo nuslėpti – rugpjūtį Egipte vos nenumuštas lėktuvas

„Thomson Airways“ lėktuvas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Thomson Airways“ lėktuvas

Didžiosios Britanijos žiniasklaida skelbia, kad buvo nuslėptas vienas svarbus incidentas Egipte, kuomet prie Šarm aš Šeicho oro uosto rugpjūčio pabaigoje vos nebuvo numuštas „Thomson Airways“ priklausantis lėktuvas.

Pasak CNN, lėktuvas su 189 žmonėmis skrido iš Londono į Egipto kurortą. Į lėktuvą skriejo raketa, tačiau pilotas sugebėjo jos išvengti – raketa praskrido kelių šimtų metrų atstumu nuo lėktuvo.

Dienraštis „Daily Mail“ nurodė, kad „Thomson Airways“ lainerio pilotas manevru išvengė raketos smūgio ir saugiai nutupdė lėktuvą. Turistams apie tai nebuvo pranešta.

„Pilotas buvo kabinoje ir pamatė raketą, artėjančią prie lėktuvo. Jis nurodė pasukti lėktuvą į kairę, kad išvengtų raketos, kuri buvo už maždaug 1 000 pėdų (300 metrų), – laikraštis citavo vieną neįvardytą šaltinį. – Kitas „Thomson“ lėktuvas taip pat skrido į (Šarm aš Šeichą) tuo pačiu metu ir matė tą raketą.“

„Įgula buvo informuota, kad raketa buvo paleista per Egipto kariuomenės pratybas, bet tai, kas įvyko sukėlė daug baimės. Dėl to incidento bendrovės darbuotojai nustėro“, – pridūrė šaltinis.

Vienas „Thomson Airways“ atstovas sakė, kad bendrovė „gali patvirtinti įvykį, apie kurį pranešė reiso TOM 476 įgula rugpjūčio 23 dieną.“

„Nusileidus Šarm aš Šeiche buvo atliktas pirminis įvertinimas, ir apie tą įvykį buvo nedelsiant pranešta Jungtinės Karalystės DfT pagal nustatytą protokolą, – aiškino jis. – DfT atliko nuodugnų tyrimą kartu su kitais Jungtinės Karalystės vyriausybės ekspertais.“

„Išnagrinėjusi šio incidento detales, tyrimo komisija padarė išvadą, kad priežasčių nerimauti nėra ir kad saugu tęsti mūsų skrydžių į Šarm aš Šeichą programą“, – pridūrė „Thomson“ atstovas.

Didžiosios Britanijos vyriausybės atstovas šią informaciją patvirtino.

Anot jo, apie incidentą nepranešta, nes nebuvo nustatyta, kad tai buvo bandymas numušti lėktuvą. Tai galėjo būti susiję su Egipto kariuomenės pratybomis.

Ši naujiena pasirodė po Rusijos lėktuvo katastrofos. Oficialiai nepatvirtinta, tačiau spėliojama, kad lėktuvas buvo susprogdintas. Anksčiau dėl šios atakos atsakomybę prisiėmė teroristinė „Islamo valstybė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min