Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 20, 01:39

Norite tapti Rusijos piliečiu? Pirma sužinokite, kas jūsų laukia

Maskvos žurnalistas Arkadijus Babčenko „pasveikino“ Krymo gyventojus su „jų sprendimu“ prisijungti prie Rusijos. Jis dar kovo 17 dieną, kai Rusija aneksavo Krymą, parašė laišką jo gyventojams, ironiškai sveikindamas Krymą. Kadangi Rusija vis dar plečia savo teritorijas, jo patarimai neprarado aktualumo ir dabar.
Grafiti prieš Rusijos agresiją
A.Babčenko sveikina rusais tapusius ukrainiečius: savo valios daugiau jums reikšti nereikės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Agresorius iš Rytų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ties Krymu neapsistojo. Todėl naujas „šaunus“ gyvenimas, su kurio A.Babčenko sveikimo Krymo gyventojus, panašu, gresia ir kitiems Rytų Ukrainos gyventojams. 

Štai ką rašė A.Babčenko:

„Sveiki, mieli Krymo gyventojai. 

Leiskite pirmais laiško žodžiais pasveikinti jus su tuo, kad tai buvo paskutinis jūsų gyvenimo sprendimas. Daugiau jokios savo „valios“ jūs neišreikšite. Rinktis daugiau negalėsite – nieko ir niekada. Netgi tvoros spalvos savo kieme. Atsiminkite tai iš pirmo karto.

Visų antra, galite atsisveikinti su savo televizija. Viso gero tiesioginiam eteriui, pokalbių laidoms ir diskusijoms. Sveika, politine pornografija, kvailiai ir pokštai apie antrą galą. Tik Kiseliovas, tik sunkioji artilerija!

Rinktis daugiau negalėsite – nieko ir niekada. Netgi tvoros spalvos savo kieme. Atsiminkite tai iš pirmo karto.

Ir trečia, šauktinė kariuomenė. Tai išvis kita tema. Per 23 okupacijos metus jūs, aišku, jau pamiršote, ką reiškia, kai jūsų vaikus pakviečia į kariuomenę. Na, nieko. 

Ypač atminkite tai, kai jūsų vaikai mūsų, atsiprašau, dabar jau jūsų, kariuomenėje pradės mirti nuo visokių ligų, nuo kurių pasaulyje jau niekas nemiršta. Nuo pneumonijos, pavyzdžiui. Po Krymo klimato tarnauti Kunašyre yra pats tas.

Na, ir užrašas „Kaukazas-jėga“ taip pat gerai atrodo. Ir, beje, užsirašykite iš karto adresą: http://mright.hro.org/.

Tai „Moters teisės“ fondas, kuris jau 20 metų padeda žuvusių kareivių šeimoms.

Pernai fondas padėjo 2465 žuvusių kareivių šeimoms. 20 proc. mirčių buvo savižudybės rezultatas, 20 proc. buvo privesti iki savižudybės, 15 proc. – ligos ir 5 proc. mirė nuo sumušimų.

Kario mamos pensija, netekus maitintojo, siekia 40 dolerių. Išgirdote teisingai. O kovoti dėl jos reikės metų metus. Sveiki prisijungę prie mūsų sistemos.

Neverk, mergužėle!

Ir taip, kario mamos pensija, netekus maitintojo, siekia 40 dolerių. Išgirdote teisingai. O kovoti dėl jos reikės metų metus. Sveiki prisijungę prie mūsų sistemos.

Apie teismų sistemą kalbos yra daug, todėl tiesiog priminsiu: neapykantos skatinimas, tikinčiųjų jausmų įžeidinėjimas, terorizmo pateisinimas, ekstremistiniai pareiškimai, šmeižtas – visa tai yra sunkūs nusikaltimai.

Istorijos neigimas, piliečių judėjimo apribojimas, amoralus elgesys: visa tai – ir daug daug daugiau – yra administraciniai nusikaltimai.

Na, su mūsų kazokais, jūs, kalbama, jau susipažinote. Gražuoliai, tiesa? Na, nieko, nieko. Jūs dar mūsų popų nematėte. Štai kur uogelės bus. Pas mus kaip tik vykdoma federalinė programa dvasingumui padidinti. Ten, kur manote, kad bus vaikų darželis arba transporto mazgas, iš tiesų bus cerkvė.

Štai kaip pas mane dabar. Po pat langu prie žiedo kaip tik vieną stato vietoje transporto mazgo. Atskira eilutė mokesčių už paslaugas kvite – mokestis cerkvei. Kas, kad kamščiai kiekvieną rytą susidaro. Reikia ne transporto mazgo, o cerkvės.

Ir taip, kad jau prakalbome apie mokesčius, pas mus vyksta būsto reforma. Jau 50 metų. Ir dabar naujas ratas ką tik prasidėjo. Taip kad mokesčiai už būstą greitai sieks maždaug 5 tūkst.

apie tokias smulkmenas kaip dalies žemės paėmimas, verslo atėmimas, namų griovimas ir deginimas, norint pastatyti prekybos centrą, aš jau nekalbėsiu.

Kiek dar nuostabių atradimų jūsų dar laukia. Beje, taktiką, kaip išvaikyti piktus pensininkus, mūsų Dzeržinskio divizija pradėjo taikyti jau prieš penkerius metus. Galvoju, kad jūsų „Berkut“ jie patirtį perduos su mielu noru.

Na, apie tokias smulkmenas kaip dalies žemės paėmimas, verslo atėmimas, namų griovimas ir deginimas, norint pastatyti prekybos centrą, aš jau nekalbėsiu. Jūs ten, sakoma, vien iš turizmo gyvenate? Nieko. Mes tai vadiname košmarišku verslu. Nieko baisaus. Prisitaikysite.

Daugiau neturėsite privačių svečių namų.

Bet užtat kokios bus vilos visų mūsų senatorių, visų deputatų vilos. Kokios jachtos ten stovės! Kokios tvoros užstos jūsų vaizdą į jūrą! 

„Rusijos paštas“, „Sberbank“, pensijų fondas – sveikinu, dabar tai yra ir jūsų.

Į oro uostą dabar važiuokite prieš tris valandas. Patikrinimas vyks prie kiekvieno įėjimo. Su policija geriau nejuokaukite. Barzdos verčiau nenešiokite. Iš namų niekada neišeikite be dokumentų. Na ir apie mūsų tarptautinių draugų, o dabar priešų, sankcijas geriau pamirškite. Jūs dabar esate Rusija.

Na ir dar:

Mitingai Rusijoje uždrausti

Negalima priešintis nesankcionuotam ir neteisėtam sulaikymui.

Tautų apsisprendimo teisė negalioja. Išėjimas iš Rusijos negalimas. Separatizmas uždraustas.

Užsieniečiams įsivaikinti draudžiama.

Homoseksualizmo propaganda draudžiama.

Madonnos koncertai draudžiami.

Draudžiami nesankcionuoti plakatai.

Televizijos stotis „Dožd“ uždrausta.

Alkoholis Rusijoje nuo vienuoliktos vakaro iki aštuntos ryto yra uždraustas. Sausasis įstatymas.

Sveiki sugrįžę namo.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min