Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 3d. 10:38

Norvegija laikinai atnaujino vidaus sienų kontrolę

Norvegija, Oslas
„Scanpix“ nuotr. / Norvegija, Oslas

Šengeno erdvei priklausanti Norvegija nuo gruodžio 3 d. laikinai atnaujino pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų. Tai yra papildoma saugumo priemonė, kurios imamasi rengiantis Nobelio Taikos premijos įteikimo ceremonijai. Šis apdovanojimas šiemet skiriamas Europos Sąjungai.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, Norvegijos teisėsaugininkai informavo, kad vidaus sienų kontrolė bus vykdoma iki gruodžio 12 d. Manoma, kad ši priemonė leis tinkamai užtikrinti viešąją tvarką bei užkirsti kelią galimiems neramumams Nobelio Taikos premijos įteikimo ceremonijos metu ir po jos. Norvegijos policijos pareigūnai taip pat ketina imtis ir kitų papildomų saugumo priemonių, kurios bus taikomos atsižvelgiant į turimą išankstinę informaciją.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

Atnaujinus vidaus sienos kontrolę visų šalių, taip pat ir Lietuvos, piliečiai, įvažiuojantys į Norvegiją, šios valstybės pareigūnams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą - piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba primena, kad jokie kiti dokumentai vykti į užsienio valstybę netinka, t. y. į kitą šalį negalima įvažiuoti turint tik vairuotojo pažymėjimą, gimimo liudijimą ir pan.

Tai ne pirmas kartas, kai Šengeno erdvės narė pasinaudoja teise laikinai atnaujinti savo valstybės vidaus sienų kontrolę.

Paskutinį kartą tokių papildomų saugumo priemonių ėmėsi Lenkija, kuri šią vasarą kartu su Ukraina rengė Europos futbolo čempionatą.

Anksčiau dėl didelių sporto renginių bei įvairių aukščiausio rango politikų susitikimų savo vidaus sienų kontrolę buvo atnaujinusi Austrija, Vokietija, Portugalija, Latvija, Prancūzija, Suomija ir kaikurios kitos Šengeno erdvės šalys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min