Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Norvegijoje purvo nuošliaužos vietoje rastas septintas kūnas, trys žmonės dar ieškomi

Norvegijos gelbėtojai purvo nuošliaužos, nuslinkusios prieš keturias dienas netoli šalies sostinės Oslo, vietoje rado septinto žmogaus kūną, sekmadienį pranešė policija, tebesitikinti, kad trys vis dar ieškomi žmonės gali būti rasti gyvi.
Gelbėtojai dirba nelaimės vietoje.
Gelbėtojai dirba nelaimės vietoje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tragedija įvyko ankstų trečiadienio rytą, kai purvo nuošliauža sunaikino namus ir nuslinko kelis šimtus metrų už 25 km į šiaurės rytus nuo Oslo esančiame Asko kaime.

Policijos atstovas Bjornas Christianas Willersrudas žurnalistams teigė, kad nuošliaužos zonoje tikėjosi rasti daugiau išgyvenusių žmonių.

„Tai vis dar yra gelbėjimo operacija, kol nenuspręsime kitaip“, – pridūrė jis.

Kiek anksčiau sekmadienį gelbėjimo operacijos vadovas Goranas Syversenas žurnalistams sakė: „Sunkiai dirbame nuošliaužos vietoje susiformavusioje įduboje. Turime penkias komandas, dirbančias vienu metu. Jos atlieka labai sunkų ir rizikingą darbą. Nepaisant to, judame į priekį.“

Pasak policijos, kūnas buvo rastas netoli tos vietos, kur jau buvo rasti dar du kūnai, tačiau daugiau informacijos nepateikė. Tai reiškia, kad gelbėtojų komandos, kurioms talkina paieškos šunys, sraigtasparniai ir bepilotės skraidyklės, sekmadienį rado tris kūnus, vieną – šeštadienį, ir tris – penktadienį.

Policija šeštadienį nustatė pirmosios aukos tapatybę: tai 31 metų Eirikas Gronolenas. Kitų asmenų tapatybės nebuvo paskelbtos.

Penktadienį vietos policija paskelbė sąrašą iš viso aštuonių suaugusiųjų bei dvejų ir 13 metų vaikų, kurie yra laikomi dingusiais be žinios. Per nelaimę nukentėjo dešimt žmonių, įskaitant vieną sunkiai sužeistą asmenį, kuris perkeltas gydyti į Oslą.

Tarp dingusiųjų yra Lietuvos pilietė Rasa Lasinskienė.

Iš viso apie tūkstantis žmonių iš 5 tūkst. vietos gyventojų buvo evakuota, nes baimintasi dėl jų saugumo, žemei vis dar judant.

VIDEO: Kelio viduryje atsivėrusi praraja pasiglemžė ir namus – nuslinkus nuošliaužai teko evakuoti šimtus gyventojų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius