Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaizdo kamera užfiksavo sprogmenį Oslo centre paliekantį Andersą Breiviką

Andersas Behringas Breivikas, užfiksuotas stebėjimo kamerų likus kelioms minutėms iki pirmojo išpuolio
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andersas Behringas Breivikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Andersas Behringas Breivikas, prisipažinęs 77 žmonių nužudymu Norvegijoje šią liepą, likus vos kelioms minutėms iki išpuolio šalies sostinėje Osle, buvo nufilmuotas stebėjimo kamerų, rašo BBC.

Vaizdo įraše matyti, kaip ginkluotas 32 metų vyras, vilkintis policininko uniformą, palieka užminuotą automobilį ir nueina tolyn. Norvegijos policijos pareigūnai patvirtino, kad tinklalapyje „ABC Nyheter“ paviešinta nuotrauka yra autentiška. Per sprogimą prie vyriausybinių pastatų komplekso Osle žuvo aštuoni žmonės.

Surengęs šį išpuolį, A.B.Breivikas netrukus nuvyko į Utojos salą, kurioje stovyklavo valdančiosios Darbo partijos jaunimas, ir čia nužudė dar 69 žmones.

Pasak „ABC Nyheter“, A.B.Breiviką vyriausybės pastato stebėjimo kameros užfiksavo likus šešioms minutėms iki pirmojo išpuolio pradžios, tačiau niekas pastate nedavė pavojaus signalo.

Oslo policijos atstovas Roaras Hansenas naujienų agentūrai „Associated Press“ teigė, kad nors policija visuomenei nepaskelbė apie šį vaizdo įrašą, jis, kartu su kitais konfidencialiais dokumentais, buvo perduotas advokatams, atstovaujantiems liepos 22-osios išpuolių aukų ir jų artimųjų interesams.

A.B.Breivikas prisipažino suorganizavęs minėtus išpuolius, tačiau neigia nusikalstamą savo atsakomybę. Jis tvirtina, esą žudynės buvo „būtinos“, norint išgelbėti Norvegiją ir Europą nuo musulmonų ir multikultūralizmo.

Vyriausybės pastato stebėjimo kameros jį užfiksavo likus šešioms minutėms iki pirmojo išpuolio pradžios, tačiau niekas pastate nedavė pavojaus signalo.

Šiuo metu įtariamasis yra uždarytas vienutėje ir visiškai izoliuotas nuo bet kokio kontakto su išoriniu pasauliu.

Teismas už uždarų durų

Norvegijos apeliacinis teismas ketvirtadienį paskelbė, kad 77 žmones per du teroro išpuolius liepos 22 dieną nužudžiusio ir prisipažinusio Anderso Behringo Breiviko byla kitą savaitę bus svarstoma teismo posėdyje už uždarų durų.

Šiuo sprendimu buvo panaikintas šios savaitės pradžioje paskelbtas žemesnio teismo nutarimas, kad 32-ejų A.B.Breivikas pirmą kartą galėtų pasirodyti viešumoje.

„Borgartingo apeliacinis teismas ką tik nutarė, kad teismo posėdis pirmadienį vyks už uždarų durų“, – sakoma teismo pareiškime, ir priduriama, kad po posėdžio bus surengta spaudos konferencija.
 
Žemesnio rango Oslo teismas pirmadienį pareiškė nematantis, kaip įtariamojo pasirodymas viešumoje galėtų pakenkti tyrimui.
 
Tačiau policija, kuri anksčiau prašė uždaro posėdžio, nuogąstaudama, kad A.B.Breivikas gali mėginti susisiekti su galimais bendrininkais, apskundė šį sprendimą.
 
Rugsėjo 19 dienos teismo posėdyje bus svarstomas žudiko arešto pratęsimas ir jo laikymo vienutėje klausimas.
 
A.B.Breivikas prisipažino per du liepos 22 dienos išpuolius nužudęs 77 žmones.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min