Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 14, 16:44

Norvegijos ekstremistas Andersas Behringas Breivikas skelbia esantis pasipriešinimo lyderis

Norvegas ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas, prisipažinęs dėl 77 žmonių nužudymo per dvigubą išpuolį šių metų liepą, pirmadienį mėgino pasiskelbti esantis pasipriešinimo lyderis per savo pirmąjį viešą pasirodymą teisme, tačiau greitai buvo nutildytas teisėjo.
Andersas Behringas Breivikas
Andersas Behringas Breivikas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A.B.Breivikas buvo palydėtas policininkų į teismo salę Osle, kurioje buvo susirinkę dešimtys žurnalistų ir stebėtojų, įskaitant žmones, likusius gyvus per šaudynes vienoje jaunimo stovykloje  netoli sostinės esančioje ežero saloje. Šie žmonės pirmąkart jį tiesiogiai matė po liepos 22 dieną įvykdyto išpuolio.

„Aš esu Norvegijos pasipriešinimo judėjimo karinis vadas“, – pareiškė A.B.Breivikas, tačiau teisėjas jį nutraukė ir liepė nenukrypti nuo temos. Šiame posėdyje buvo svarstoma, ar pratęsti kaltinamojo areštą.

Posėdžio pabaigoje 32 metų A.B.Breivikas paklausė teisėjo Torkjelio Nesheimo, ar gali kreiptis į likusius gyvus jo išpuolių liudininkus ir aukų artimuosius, bet jo prašymas nebuvo patenkintas.

Prokurorai prašė, kad A.B.Breiviko areštas būtų pratęstas dar 12 savaičių, taip pat paliktas draudimas bendrauti su žiniasklaida, lankytojais ir susirašinėti.

Timas Viskjeras, likęs gyvas per šaudynės Utiojos saloje, stebėjo teismo posėdžio transliaciją kitoje teismo rūmų salėje.

„Man atrodė, kad jis šaltas ir nežmoniškas, – T.Viskjeras sakė Norvegijos visuomeniniam transliuotojui NRK. – Buvo nepatogu, tačiau pasijutau šiek tiek sujaudintas, kai pamačiau ir išgirdau įtariamąjį.“

Kaip ir per ankstesnius posėdžius, vykusius už uždarų durų, A.B.Breivikas pirmadienį prisipažino įvykdęs išpuolius, bet atmetė kaltinimus dėl terorizmo.

Kaltinamasis nesutinka, kad jam būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė, argumentuodamas, kad jis yra paskelbęs karą, siekdamas apsaugoti Europą nuo musulmonų imigrantų antplūdžio.

Tuo tarpu kardomąjį areštą netoli Oslo esančiame Ilos kalėjime jis vadino „nelogišku kankinimu“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min