Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 25d. 13:36

„Norvegijos skerdikas“ įvardija, kiek žmonių kurioje šalyje turi būti nužudyta

Andersas Behringas Breivikas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andersas Behringas Breivikas

„Norvegijos skerdiku“ pramintas Andersas Behringas Breivikas 1,518 tūkst. puslapių „manifeste“, kuriame išdėsto savo politines pažiūras ir neapykantą islamui, įvardija ir 100 partijų Europoje, „tiesiogiai ar netiesiogiai remiančių Europos islamėjimą“. Įtariamasis žudikas taip pat nurodo konkrečius „A ir B kategorijos išdavikų“ skaičius, kurie, anot jo, turėtų būti nužudyti kiekvienoje šalyje. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, rašo A.Behringas Breivikas, „mirties bausmė“ turėtų būti skirta 62 tūkst. 216 žmonių.

Tarp jų daugiausia – aukšti šalies pareigūnai, žurnalistai, vieši asmenys. „Mirties bausmę“ A.Behringas Breivikas mano esant būtina skirti buvusiems Didžiosios Britanijos premjerams Gordonui Brownui, Tony Blairui, taip pat – Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, Prancūzijos prezidentui Nicolas Sarkozy, Europos Komisijos vadovui Jose Manueliui Barroso. Visi šie politikai „manifeste“ vadinami „išdavikais“, nusipelniusiais būti nužudytais.

Įtariamasis žudynėmis, pareikalavusiomis mažiausiai 93 aukų, likus vos kelioms valandoms iki išpuolių elektroniniu laišku „manifestą“ išsiuntė savo draugams. Šiame dokumente vyras ragina sekti jo pavyzdžiu ir žudyti visus, kas toleruoja islamą.

Puikia šnekamąja anglų kalba parašytame manifeste „taikiniai“ suskirstyti į „A ir B kategorijos išdavikus“. Visiems jiems numatyta „mirties bausmė“ už leidimą islamui plisti Europoje.

Taikiniai“ suskirstyti į „A ir B kategorijos išdavikus“. Visiems jiems numatyta „mirties bausmėG.Browno nuotrauka manifeste įdėta galerijoje, pavadintoje „karo nusikaltėliai“, prie Hitlerio nuotraukos. Tai esą „nusikaltėliai“, kuriems nepavyko sustabdyti islamo sklaidos. A.Behringas Breivikas pažymi, kad G.Brownas „tariasi“ su islamo teroristinėmis grupuotėmis, paversdamas „Londoną pasauliniu islamo bankų centru“. Jis priduria: „G.Brownas suteikia musulmonams daugiau įtakos mūsų gyvenimuose, nors žino, kad teroristai planuoja prieš mus karą.“

T.Blairas „manifeste“ minimas dėl „nesąžiningai nutylėto plano į šalį įsileisti daugiau imigrantų ir paversti Didžiąją Britaniją daugiakultūre šalimi“.

Tarp taikinių, kuriems turėtų būti skirta mirties bausmė, nurodytas ir Velso princas. Jis kritikuojamas už tai, kad globoja Oksfordo Islamo studijų centrą, pastatytą už kilmingos Saudo Arabijos šeimos lėšas. Tai, anot A.Behringo Breiviko, rodo, kad „mūsų tradiciniai elitai tariasi su jais prieš mus“.

Kaip buvo rašyta, praėjusį penktadienį Norvegiją ir visą pasaulį sukrėtė protu nesuvokiami dvigubi išpuoliai. Pirmiausia vėlyvą popietę prie Oslo centre esančio vyriausybinių pastatų komplekso sprogo automobilyje buvusi bomba. Per išpuolį septyni žmonės žuvo, daugybė jų buvo sužeisti. Sprogimas buvo itin galingas, gerokai apgadino ne vieną pastatą.

Netrukus po to įvykdytas išpuolis apie 30 km nuo Oslo esančioje Utojos saloje. Joje žudikas atidengė ugnį į valdančiosios Darbo partijos organizuotą jaunimo stovyklą, į kurią buvo susirinkę apie 600 žmonių. Daugiausia iš jų buvo 16–22 metų jaunuoliai. Per 1,5 valandos netrukdomą siautėjimą žuvo mažiausiai 86 žmonės.

Įtarimai dėl abiejų išpuolių pateikti A.Behringui Breivikui. Jis pirmadienį 14.00 val. Lietuvos laiku stos prieš teismą Norvegijoje, kur ketina paaiškinti savo veiksmus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min