Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 08, 15:33

Norvegijos Svalbardo salyne baltasis lokys sužeidė turistę iš Prancūzijos

Norvegijai priklausančiame atokiame Arkties salyne stovyklavietę užpuolęs baltasis lokys sužeidė prancūzų turistę, bet jos sužeidimai gyvybei pavojaus nekelia, pranešė pareigūnai.
Baltasis lokys
Baltasis lokys / 123RF.com nuotr.

Moteris, kurios vardas neskelbiamas, priklausė turistinei 25 žmonių grupei, stovyklavusiai centrinėje Svalbardo salyno dalyje. Svalbardas yra už daugiau kaip 800 km į šiaurę nuo Norvegijos pagrindinės teritorijos dalies.

Stovyklavietė buvo kitoje fjordo pusėje priešais pagrindinę salyno Longjyrbieno gyvenvietę.

Maždaug 8 val. 30 min. gavę pranešimą apie užpuolimą, pareigūnai nuskrido ten sraigtasparniu, sakė policijos aukšto rango pareigūnas Steinas Olavas Bredli.

„Prancūzei sužeista ranka. Į baltąjį lokį paleista šūvių, jis nubaidytas“, – sakė jis. Daugiau detalių neskelbiama.

Nukentėjusi moteris sraigtasparniu nuskraidinta į ligoninę Longjyrbiene.

Pagrindinis salyno laikraštis „Svalbardposten“ rašė, kad nukentėjo penktą dešimtį metų einanti moteris, ir citavo vietos ligoninės darbuotoją Solveig Jacobsen, sakiusią, kad pacientės sužeidimai nėra sunkūs.

Anot S. O.Bredli, lokys buvo sužeistas, „mūsų žmonės sprendžia, ką su juo daryti“.

Svalbarde visur perspėjama saugotis baltųjų lokių. Lauke nakvojančius lankytojus pareigūnai griežtai įspėja, kad privalu turėti šaunamąjį ginklą.

Nuo praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio baltieji lokiai sudraskė mažiausiai penkis žmones. Praėjusį kartą taip įvyko 2020-aisiais, žuvo 38 metų olandas.

Arktyje gyvena 20–25 tūkst. baltųjų lokių.

2015 metais baltasis lokys ištempė iš palapinės čekų turistą, su kompanija stovyklavusį į šiaurę nuo Longjyrbieno. Žvėris apdraskė žmogui nugarą, bet buvo nubaidytas šūviais. Vėliau pareigūnai šį lokį surado ir nušovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min