2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Norvegijos teismas nagrinės Anderso Breiviko teisių bylą kalėjime

Oslo apygardos teismas pranešė, kad nuteisto masinio žudiko Anderso Behringo Breiviko ieškinys Norvergijos vyriausybei bus nagrinėjamas kalėjime, kuriame jis atlieka 21 metų laisvės atėmimo bausmę.
Andersas Behringas Breivikas
Andersas Behringas Breivikas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas A.B. Breivikas, nužudęs 77 žmones 2011 metų liepą, apskundė vyriausybę teismui dėl įtariamo žmogaus teisių pažeidimo, jį laikant griežčiausio apsaugos režimo bloke Šieno kalėjime, kuriame jo kontaktai su išoriniu pasauliu labai riboti.

Teismo atstovė Irene Ramm antradienį pranešė, kad keturių bylų teismas vyks kalėjime saugumo sumetimais ir prasidės kovo 15 dieną.

Kalėjimo vadovybė neigia, kad su A.B.Breiviku yra elgiamasi netinkamai.

2011 metų liepos 22 dieną A.B. Breivikas nužudė 77 žmones, iš pradžių susprogdindamas užminuotą mikroautobusą prie vyriausybės komplekso Osle, o vėliau šaudydamas į tuometės valdančiosios Darbo partijos jaunimo vasaros stovyklos dalyvius netoli sostinės esančioje Utiojos saloje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min