Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Norvegijos vyriausybė, manoma, anksčiau jau buvo sulaukusi žudiko Anderso Behringo Breiviko grasinimų telefonu, bet į juos nereagavo

Norvegijos vyriausybei buvo grasinama telefonu, likus vos keliems mėnesiams iki pernai liepos 22 dieną įvykdytos dvigubos atakos, nusinešusios 77 žmonių gyvybes, tačiau policija apie šį skambutį nebuvo informuota, penktadienį pranešė visuomeninis radijas NRK.
Andersas Behringas Breivikas
Andersas Behringas Breivikas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vyras, kurio tarsena buvo tokia pati kaip ekstremisto Anderso Behringo Breiviko, telefonu ramiu balsu kalbėjo apie valdančiosios Darbo partijos jaunimo organizacijos narių sušaudymą, nurodė radijas.

Per šio asmens pokalbį su vyriausybės administracijos darbuotojais pernai kovą buvo paminėtas ir žodis „manifestas“.

Nerimą keliančio pokalbio detales darbuotojas išdėstė rašytiniame pranešime, tačiau ši informacija niekada nebuvo perduota policijai, pranešė Norvegijos vyriausybės komunikacijų centras.

„Šis skambutis niekada nebuvo laikomas tikra grėsme – tik miglotu ir nenuosekliu pokalbiu“, – komunikacijų centro vadovė Margot Vaagdal sakė naujienų agentūrai AFP.

Tik po A.B.Breiviko atakų centras informavo policiją, kad „padarė išvadą, jog dalis to, kas buvo pasakyta, siejasi su šia byla“, nurodė M.Vaagdal, nors pokalbio detalių ji neatskleidė.

Liepos 22 dieną 32 metų dešiniųjų pažiūrų ekstremistas A.B.Breivikas pirmiausia detonavo sprogmenų prikrautą automobilį Oslo vyriausybinių pastatų komplekse. Per šį incidentą žuvo aštuoni žmonės.

Vėliau jis išvyko į Utiojos salą, esančią maždaug už 40 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Oslo, persirengęs policininku. Ten jis šaltakraujiškai nušovė dar 69 žmones, susirinkusius į Darbo partijos vasaros stovyklą – daugiausia paauglius.

Tą pačią dieną jis internete paskelbė didelės apimties manifestą, kuriame išdėstė savo islamofobines ir prieš multikultūralizmą nukreiptas pažiūras.

Kaip praneša NRK, su telefoniniu grasintoju kalbėjęsis darbuotojas užsirašė pokalbio detales, skambinusio asmens vardą, jo telefono numerį ir datą.

Vyriausybės komunikacijų centras teigė nežinantis, ar skambino pats A.B.Breivikas, taip pat nurodė, kad šis raštelis buvo rastas viename iš pastatų, apgadintų per sprogdinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius