Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegijos žudynių liudininkas: Andersas Behringas Breivikas pasigailėjo 10-mečio berniuko, bet nužudė jo tėvą

Gedulas: Norvegijos princesė Mette Marit ir princas Haakonas
„Scanpix“ nuotr. / Gedulas: Norvegijos princesė Mette Marit gedi žuvusių norvegų
Šaltinis: 15min
0
A A

21-erių metų žudynių Utojos saloje liudininkas Adrianas Prakonas, išgyvenęs po intensyvaus šaudymo, prisiminė vieną kraują stingdantį epizodą.

Adriano teigimu, jis niekaip negali pamiršti scenos, kai žudikas Andersas Behringas Breivikas pasigailėjo ir nenušovė berniuko.

Pasak A.Prakono, Utojos saloje per stebuklą likęs gyvas 10-ties metų berniukas paprašė šaulio dovanoti jam gyvybę. „Tu nušovei mano tėtį, palik mane gyvą. Aš esu per jaunas mirti. Nežudyk“, – šaukė berniukas. Apie tai rašo laikraštis „Helsingin Sanomat“.

A.B.Breivikas leido berniukui pabėgti. Pasak Adriano Prakono, taip pat tik per stebuklą likusio gyvo, vėliau jis matė berniuką sveiką gyvą tarp kitų išsigelbėjusių.

Apsimetė pašautas

Beje, įdomi ir paties Adriano išsigelbėjimo istorija. Jis taip pat paprašė žudiko palikti jį gyvą. Šis jaunuolis jau buvo nuplaukęs tolyn nuo salos, bet šlapi drabužiai sekino jėgas... Todėl teko grįžti atgalios. Tu nušovei mano tėtį, palik mane gyvą. Aš esu per jaunas mirti. Nežudyk.

Lipdamas iš vandens pamatė į save nutaikytą šautuvo vamzdį. „Na, kam tau žudyti savo tėvynainį.... Prašau, nešauk“, – maldavo Prakonas.

Breivikas tą pačią akimirką nusivijo kitus plaukikus ir paleido į juos daugybę šūvių. Vėliau vis dėlto grįžo į tą pačią vietą, kurioje slėpėsi pasigailėjimo prašęs A.Prakonas.

Čia jis pradėjo naują žudynių seriją, šaulio taikiniu vėl tapo A.Prakonas ir dar dešimt salos gyventojų. Deja, Prakonui nepavyko išvengti kulkos, jis buvo sužeistas į petį. Nors, vaikino teigimu, žudikas taikėsi į galvą. Jaunuolis įsitikinęs jog liko gyvas tik todėl, kad, būdamas sužeistas, apsimetė esąs negyvas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min