Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sprogimas Indijos povandeniniame laive pražudė jūreivius

Povandeninis laivas
Reuters/Scanpix nuotr. / Indijos povandeninis laivas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidurnaktį nugriaudėjus sprogimui ir kilus gaisrui Indijos povandeniniame laive neišvengta tragiškų žūčių, skelbia naujienų tarnyba BBC. Nelaimė įvyko Mumbajaus uoste. Indijos gynybos ministras pranešė, kad tragedija pareikalavo gyvybių, tačiau tikslesnių duomenų nepateikė.

Ministras pareiškė, kad liūdi dėl žuvusiųjų ir nelaimę laiko didžiule tragedija. Anksčiau skelbta, kad laive įstrigo 18 jūrininkų, tačiau ar juos turėjo omenyje valdininkas, nežinia.

Vidurnaktį kilus gaisrui laivo gesinimui prireikė keturių valandų. Indijos televizijos parodė vaizdus, kuriuose matyti į dangų kylantys ugnies kamuoliai.

Pareigūnų teigimu, dyzeliu varomas laivas buvo smarkiai apgadintas.

Vienas pareigūnas BBC teigė, kad po tokio masto sprogimo retai kada lieka gyvų žmonių.  Manoma, kad nelaimė galėjo nutikti dėl įgulos klaidos.

Rusijoje pastatytas povandeninis laivas neseniai buvo atnaujintas, tam išleista apie 80 mln. dolerių. Rusijos bendrovė pranešė, kad laivas sausį į Indiją grąžintas pilnai veikiantis.

Spėjo išsigelbėti

6.20 val. Vidurnaktį po sprogimo įsiplieskęs gaisras buvo suvaldytas, laivas ties krantine yra iš dalies paniręs po vandeniu. Nelaimės vietoje dirbo gelbėtojai. 

Indijos žiniasklaida skelbia, jog daugelis jūrininkų spėjo išsigelbėti, yra sveiki ir saugūs, o kai kurie iš jų buvo nugabenti į ligoninę. 

Kas sukėlė sprogimą povandeniniame laive, neaišku. 

Laivynas pranešė, kad laivui padaryta žala kol kas nenustatyta, incidentui ištirti sudaryta speciali komisija. Anot žiniasklaidos, ugnis buvo apėmusi pusę laivo ir padaryta žala yra didelė.

Rusijoje pastatytas laivas

„Yra žmonių, kurie įstrigo laive, mes dirbame, kad juos išvaduotume. Įtariame, kad jų gali būti 18. Nepasiduosime, kol jų neišgelbėsime“, – sakė laivyno atstovas. Kaip skelbia „India Times“, tarp įstrigusiųjų yra trys karininkai.

Įvykus sprogimui virš pietinės miesto dalies buvo matyti kylantys dūmai. Laivą gesino 16 ugniagesių komandų.

Povandeninis laivas „INS Sindhurakshak“ yra vienas iš dešimties povandeninių laivų, pirktų Rusijoje tarp 1986 ir 2000 metų. Juose įrengta rusiška raketinė sistema. 

Po pernai vykusių jūros tyrimų ir atnaujinimo, 16 metų senumo laivas iš Rusijos sugrįžo į šalį. 

2010 metų vasarį laivui stovint karinio jūrų laivyno bazėje povandeninio laivo akumuliatoriaus skyriuje kilo gaisras, pražudęs jūreivį. Tais pačiais metais laivas išsiųstas į Rusiją remontui.

Šis sprogimas Mumbajuje nugriaudėjo praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Indijos kariuomenė pradėjo naudoti pirmą savo šalyje pastatytą lėktuvnešį. 

Papildyta 15.16 val. Laive nepastebima jokių gyvybės ženklų

Indijos karinių jūrų pajėgų narai pateko į povandeninį laivą, kuris nuskendo Mumbajaus uoste po trečiadienio naktį įvykusio sprogimo, tačiau neaptiko jokių gyvybės ženklų, nors laive avarijos metu buvo 18 įgulos narių, pranešė karinis laivynas.

Per spaudos konferenciją paklaustas, ar pavyko užmegzti kontaktą su likusiais gyvais žmonėmis, Indijos karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas D.K.Joshi atsakė: „Žinoma, kad ne. Juk būčiau pasakęs, jeigu tai būtume padarę.“

„Yra tikimybė, kad liko oro kišenė. Nors prognozės neigiamos, negalima prarasti vilties“, - pridūrė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min