Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nukankintas Ukrainos opozicijos atstovas Jurijus Verbickis: mokslininkas, alpinistas, geografijos mokytojas

Jurijus Verbickis
„Twitter“ nuotr. / Jurijus Verbickis
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio vakarą pranešta, kad miške netoli Kijevo rastas nukankintas Ukrainos opozicijos veikėjas Jurijus Verbickis. Į klausimą, kas buvo šis žmogus, bando atsakyti wyborcza.pl.

J.Verbickis dirbo Lvove seismologu, mėgo alpinizmą. Į Maidaną atvyko vos prieš kelias dienas, jį čia atvedė patriotiniai jausmai, nors šeima ir artimieji bandė atkalbėti. Kolegos prisimena, kad tai buvo ramus, santūrus ir labai nuoširdus žmogus.

Kartu su vienu iš opozicijos lyderių Igoriu Lucenko J.Verbickis buvo pagrobtas ankstų antradienio rytą iš Kijevo ligoninės. Tai padarė apie dešimt jaunų, puikiai sudėtų vyrų. I.Lucenka vėliau atsirado, jis pasakojo, kad buvo tardomas, mušamas.

„Jurijui teko gerokai daugiau. Jis buvo iš Lvovo, o tie žmonės nemėgsta iš ten atvykusių. (…) Visų tikrai neatpažinčiau, bet kai kurių akis įsiminiau. Jie buvo iš Rytų Ukrainos, kalbėjo taip, kaip būdinga atvykėliams iš ten“, – pasakojo I.Lucenka.

J.Verbickis dirbo Lvove seismologu, mėgo alpinizmą. Į Maidaną atvyko vos prieš kelias dienas, jį čia atvedė patriotiniai jausmai, nors šeima ir artimieji bandė atkalbėti. 

51 metų J.Verbickis turėjo 25-erių dukrą, baigė seismologijos mokslus. Jis mėgo alpinizmą, priklausė alpinizmo klubui „Ekstrem“.

Nuo 1994 metų dirbo Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Geofizikos institute, taip pat mokė geografijos vienoje Lvovo mokykloje.

Kartu su juo dirbusi Irina Keleman laikraščiui „Vysokij Zamok“ teigė, kad visas kolektyvas apraudojo Jurijaus netektį: „Tai buvo geras žmogus. Ramus, tylus, santūrus. Dirbo su mumis ne vienerius metus. Užsiėmė alpinizmu, pažinojo daug Rusijos sportininkų, su kuriais važinėjo į Kaukazą.“

J.Verbickis buvo rastas miške šalia Kijevo, ant jo kūno aptikta kankinimo žymių, ant galvos buvo užmautas maišas. Morge vyrą atpažino artimieji. 

Dingusio J.Verbickio paieškomis susirūpino kolegos iš alpinizmo klubo. „Klausinėjome visur: ligoninėse, greitosios pagalbos stotyse, milicijoje. Jurijus buvo didis žmogus, aukštos klasės sportininkas, patriotas. Pastaraisiais metais negalėjo kopti į kalnus dėl sveikatos problemų, bet šiemet jau planavome bendras išvykas“, – pasakojo klubo „Ekstrem“ vadovas Sergejus Fedirka.

Į Kijevą vyras išskrido pasiėmęs atostogų. Artimiesiems jis sakė negalįs nebūti Maidane, kai vyksta tokie svarbūs visai Ukrainai įvykiai.

Komentarai
Temos Ukraina, Kijevas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min