Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuodėmių industrija: dar niekada pasaulyje prostitucija nebuvo taip išplitusi

Prostitutės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prostitutės
Šaltinis: 15min
0
A A

Prostitucijos verslas visame pasaulyje pasiekė neregėtus skaičius. Nuo Rytų Europos iki Himalajų ar Tokijo – perkama meilė egzistuoja visur. Ir tai siūlančių moterų tik daugėja. „Time“ surinko įvairias skelbtas publikacijas šia tema, įrodančias, kad pasaulio sekso pramonėje globalizacija žengia vis sparčiau, prostitucijos versle sukasi vis daugiau žmonių.

Prostitucijos geografija neturi ribų ir retame kitame versle globalizacija jaučiama taip smarkiai kaip čia.  Nepalo Himalajų kalnuose kiekvienais metais apie 7 000 merginų parduodamos į viešnamius Indijos Mumbajaus mieste, dar 1993 metais skelbė „Time“. Nuo to laiko situacija dar pablogėjo – skurdžiai gyvenančios šeimos ir toliau atiduoda merginas į sekso darbuotojas.

Į Italiją plūsta prostitutės iš Nigerijos, Belgijos Antverpeno miesto raudonųjų žibintų kvartale dirba prostitutės iš Ganos, į Majamį dirbti vežamos merginos iš Kolumbijos, Nikaragvos ir Kanados, o rytų europietės savo kūno važiuoja pardavinėti į Vakarų Europą, rašė „Time“.

Skaičiuojama, kad tarp Vokietijoje dirbančių prostitučių ketvirtadalis yra atvykusios iš Rytų Europos. Nepaisydamitokios pasiūlos, kiekvienais metais apie tūkstančiai vokiečių vyksta į sekso turus Tailande.

Netgi, regis, konservatyviose arabų šalyse – prostitučių antplūdis. Kiekvieną savaitę į Dubajaus oro uostą atskrenda užsakytas lėktuvas iš Rusijos, kuriuo savo kūno čia pardavinėti atvyksta merginos iš Rusijos. Po dviejų savaičių jos grįžta namo su smarkiai papilnėjusiomis piniginėmis ir naujausiais televizoriais.

Į Izraelį per 10 metų – 10 000 moterų

Sparčiai viešnamiai auga Tel Avive. Kaip skelbia Izraelio spauda, daugiausia čia dirba atvykėlių iš Rusijos. Panaši situacija ir Kinijoje, kur rusių prostitučių vis daugėja, bei Tokijuje.

Kaip skelbia CNN, per dešimt metų dirbti prostitutėmis į Izraelį buvo atvežta apie 10 000 moterų. Vietos pareigūnai teigia, kad daugelis jų buvo kankinamos, verčiamos užsiimti prostitucija ir vadina tai šiuolaikine vergija.

Be abejo, daugybė tokių merginų pakliūva į spąstus, manydamos, kad vyksta į užsienį dirbti „padoraus“ darbo. Tačiau kai kurios į tai žiūri kur kas paprasčiau ir įžvelgia prostituciją kaip puikią galimybę užsidirbti. Serbijoje prostitute dirbanti 24-erių ukrainietė „Time“ žurnalistui pasakojo, kad atvyko čia iš Donecko, kur jos tėvų uždarbis yra apgailėtinas, o čia už „seansą“ su klientu gauna 62 dolerius. „Daugelis Ukrainos moterų džiaugtųsi tokia galimybe“, – atvirai sakė moteris.

Moterys iš subyrėjusios Sovietų Sąjungos užplūdo ir Turkiją. „Visas Juodosios jūros regionas virto dideliu viešnamiu“, – „Time“ žurnalistui sakė vienas pareigūnas.

Mes negalime pakeisti pasaulio moralės.Kai kurios prostitutės išties savo darbą vadina puikia galimybe užsidirbti, kitoms prievarta tampa kasdienybe. Antverpeno socialinė darbuotoja Patsy Sorenson sakė, kad su prievarta susiduria beveik visos „meilės pardavėjos“. Anot jos, žiauriausia šioje šalyje yra gruzinų mafija.

Tą patį tvirtina ir Briuselyje dirbanti Francine Meert. Jos teigimu, daugybė prostitučių – su išmuštais dantimis. „Jos sako, kad nukrito nuo laiptų. Tačiau tokių merginų tiek daug, kad galima įtarti, jog šiame versle patys blogiausi laiptai arba kad jos nuolat patiria prievartą“, – sako ji. Jai antrina Briuselio pareigūnė Emmanuela Herman: „Mafija, kuri atveža šias merginas, yra žiauresnė nei bet kas, ką mes matėme anksčiau.“

„Mano gyvenimas buvo tarsi gyvulio“

Keičiasi ir prostitucijos kryptys. Pavyzdžiui, septintame ar aštuntame praėjusio amžiaus dešimtmetyje japonų vyrai vykdavo pirkti sekso į Taivaną ar Pietų Korėją, vėliau – į Filipinus ar Tailandą, o nuo devintojo dešimtmečio šis judėjimas tapo dvipusis – jau ir prostitutės iš šių šalių ėmė vykti dirbti į Japoniją. Daugelis šių moterų yra iš neturtingų Tailando kaimų.

„Mano gyvenimas buvo tarsi gyvulio. Mane pardavė tris kartus. Aš maldavau savo šefės leisti vykti namo, tačiau ši sakė, kad esu skolinga daug pinigų ir turiu grąžinti skolą. Kiekvieną dieną turėjau miegoti su vyrais. Negalėjau atsisakyti dirbti net ir menstruacijų metu. Man sakė, kad jeigu pabėgsiu, ras mane ir nužudys, taip pat mano gimines“, – pasakojo viena buvusi prostitutė Japonijoje.

Atsiranda ir visiškai naujų sekso turizmo vietų. Taip Marokas tapo nuodėmių Meka atvykėliams iš Saudo Arabijos. Smarkiai prostitucija išplito ir Kinijoje – kiekvienais metais čia buvo areštuojama šimtai tūkstančių prostitucijos versle besisukančių žmonių.

Nors daugelyje pasaulio valstybių griebiamasi vis griežtesnių priemonių dėl prostitucijos ir prekybos žmonėmis, pareigūnai pripažįsta, kad dažnai nepadeda jokios priemonės. Paklausa yra didžiulė, vadinasi, didelė bus ir pasiūla.

„Beveik visos merginos, kurios atvyksta dirbti į kabaretus, žino, ko jos čia vyksta. Mes negalime pakeisti pasaulio moralės“, – sakė vienas iš Šveicarijos pareigūnų.

Komentarai
Temos Prostitucija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min