TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Nuogąstavimai dėl dioksino Vokietijos maisto produktuose yra perdėti, nurodo Europos Komisija

Dėl dioksino vokiško maisto produktuose kilę nuogąstavimai yra perdėti, pirmadienį Briuselyje pareiškė oficialusis Europos Komisijos atstovas Fredericas Vincent'as.
Parduotuvė Vokietijoje
Parduotuvė Vokietijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak jo, vištų kiaušinių ir iš jų produktų Vokietijoje tarša yra tokia nežymi, kad tiesioginio pavojaus žmonių sveikatai nekelia.

Europos Komisijos atstovas pažymėjo, kad šiuo metu tiktai viena šalis – Pietų Korėja paskelbė laikinai uždraudusi vokiškos kiaulienos importą, – ES tai vertina kaip neproporcingą priemonę. Tuo tarpu Rusija, pasak atstovo, tik paskelbė kontroliuosianti atitinkamą produkciją.

„Jie kai kurios ES narės dabar uždraustų importuoti produktus iš Vokietijos, tai būtų taip pat neproporcinga priemonė. Nėra paskelbta, kad šie maisto produktai keltų pavojų žmonėms. Produktuose, kurie buvo patikrinti Vokietijoje, arba nieko nebuvo surasta, arba aptiktas taršos lygis buvo labai mažas“, – pažymėjo F.Vincent'as.

Jis sakė, kad Vokietija vykdė ES taisykles dėl operatyvaus perspėjimo apie galimą pavojingumą vienų ar kitų produktų. „Tai tik parodo, kad atitinkamas ES mechanizmas funkcionuoja tinkamai“, – sakė F.Vincent'as, pridurdamas, kad toliau mėginama nustatyti taršos priežastis.

F.Vincent'as pažymėjo, kad ES veikia produktų kilmės nustatymo sistema, kad būtų užtikrintas jų saugumas. Jis pateikė Didžiosios Britanijos pavyzdį – šioje šalyje paskelbtas atitinkamų Vokietijos produktų sąrašas, tačiau jie nepašalinti iš rinkos, nes pareigūnų nuomone, jie nėra pavojingi sveikatai.

„Vartotojas, norintis gauti informacijos, turi galimybę ją gauti ir ras internete ir spaudoje produktų sąrašuose“, – sakė F.Vincent'as.

Jis taip pat pastebėjo, kad platintojai turi teisę imtis prevencinių priemonių ir išimti iš prekybos kai kuriuos produktus.

Europos Komisijos atstovas pranešė, kad Briuselyje pirmadienį po pietų susirinkę ES žemės ūkio sektoriaus specialistai tarsis, kokių perspėjimo techninių priemonių reikėtų imtis, jeigu paaiškėtų nauji produktų taršos atvejai.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius