Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 02, 16:15

Nuošliaužos katastrofą patyrusi Italijos sala evakuoja žmones dėl artėjančių liūčių

Įspėjus apie smarkias liūtis, Italijos Iskijos salos valdžios institucijos penktadienį pasirengė evakuoti daugiau kaip 1 tūkst. žmonių iš pavojaus zonų.
Iskijos salos gelbėtojai ieško po nuošliauža istrigusių aukų
Iskijos salos gelbėtojai ieško po nuošliauža istrigusių aukų / „Zuma press“/„Scanpix“

Tai vyksta praėjus vos kelioms dienoms po to, kai pietų Italijoje esančioje saloje nuslinkusi nuošliauža nusinešė 11 žmonių gyvybes.

Nuo Iskijos iki Neapolio ir Vezuvijaus ugnikalnio „tikimasi intensyvaus lietaus, dėl kurio gresia nuošliaužos, didelės purvo upės, uolienų griūtys ir potvyniai“, pranešė Kampanijos regiono institucijos.

Prieš šešias dienas mažame Kazamičola Termės miestelyje Iskijoje smarkios liūtys sukėlė purvo ir nuolaužų bangą, pražudžiusią 11 žmonių. Viena moteris tebėra dingusi.

Geologai perspėjo, kad dėl blogų oro sąlygų kai kuriose salos, esančios netoli Kaprio ir vasarą gausiai lankomos turistų, dalyse gali kilti naujų nuošliaužų.

Vietos valdžios institucijos pranešė, kad penktadienį autobusais į viešbučius bus evakuota daugiau kaip 1 tūkst. žmonių.

Penktadienį prognozuojama nuo 40 iki 50 milimetrų kritulių, palyginti su 100 milimetrų, iškritusių lapkričio 26 dieną, nurodė Civilinės saugos agentūra.

Tikimasi, kad „geltonasis“ perspėjimas dėl orų – žemiausio lygio įspėjimas – tęsis iki sekmadienio.

Ekspertų teigimu, praėjusios savaitės nelaimę sukėlė kelių faktorių kombinacija – miškų kirtimas, pernelyg spartus vystymasis ir rizikos mažinimo strategijų trūkumas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min