Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nušalintas Maskvos meras planuoja kurti naują politinį judėjimą

Maskvos meras Jurijus Lužkovas
„Scanpix“ nuotr. / Buvęs Maskvos meras Jurijus Lužkovas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs Maskvos meras Jurijus Lužkovas, kurį praėjusią savaitę iš posto pašalino Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, planuoja vadovauti naujam politiniam judėjimui, sakoma interviu, kurį pirmadienį paskelbė opozicijos žurnalas „The New Times“.

Duodamas išsamų interviu, 74 metų J.Lužkovas užsiminė, kad gali steigti savo „visuomeninį judėjimą“, daugiausia atspindėsiantį pensininkų ir inteligentų poziciją.

„Žinoma, nesu pasiruošęs sėsti į kalėjimą, – pareiškė jis. – Ir ten nesiruošiu, nes dirbau – dabar jau galima kalbėti apie mero darbą – dirbau sąžiningai. Garbingai tarnavau maskviečiams.“

„Pirma, dabar mūsų visuomenės įstatymai nedemokratiški, – pridūrė buvęs meras. – Antra, mūsų dienomis visuomenė suiro; suiro gana smarkiai, visose srityse.“

D.Medvedevas rugsėjo 28 dieną paskelbė dekretą, kuriuo atstatydino 18 metų Maskvos mero poste dirbusį J.Lužkovą. Dokumente nurodoma, kad šis sprendimas priimtas dėl „pasitikėjimo stygiaus“.

Buvęs meras skundėsi dėl „šmeižto kampanijos“ žiniasklaidoje prieš jo nušalinimą. „Taip neturėtų būti normalioje visuomenėje. Aš kovosiu su tokiais dalykais“, – pareiškė jis.

J.Lužkovas neigė, kad kandidatuos per 2012 metais vyksiančius šalies prezidento rinkimus, taip pat sakė, jog jo judėjimo pamatu gali tapti šiuo metu veikiantis Rusijos judėjimas už demokratines reformas, kurį praėjusio dešimtmečio pradžioje įkūrė ankstesnis Maskvos meras Gavrilas Popovas.

Buvęs meras taip pat įžvelgia galimybę, kad bus pradėta pulti jo žmona milijardierė statybų magnatė Jelena Baturina, kurią kritikai kaltina pelniusis iš asmeninių ryšių su J.Lužkovu.

Šis judėjimas nėra užregistruotas kaip politinė partija ir negali dalyvauti ateinančiais metais vyksiančiuose rinkimuose į Valstybės Dūmą, tačiau J.Lužkovas sakė turintis planų „panaudoti įtaką“.

Jis pridūrė suprantantis, kad dėl politinės veiklos prieš jį gali būti imtasi teisinių priemonių. Nušalintas pareigūnas neatmeta galimybės, jog bus įkalintas.

„Kovosiu dėl savo garbės, – sakė jis. – Jeigu norintys mane įkalinti turi pagrindą, esu pasiruošęs bet kam.“

Buvęs meras taip pat įžvelgia galimybę, kad bus pradėta pulti jo žmona milijardierė statybų magnatė Jelena Baturina, kurią kritikai kaltina pelniusis iš asmeninių ryšių su J.Lužkovu.

„Tai suvokiu ne vien aš, bet ir Jelena“, – pabrėžė J.Lužkovas ir tvirtino, kad jos žmonos „verslas sąžiningas“.

Iš kelių kompromituojamų dokumentų, kurių turinys rugsėjį buvo paskelbtas per nacionalinę televiziją, galima spręsti, kad J.Lužkovo politika davė tiesioginės naudos J.Baturinos statybos įmonei „Inteko“.

Žurnalas „Forbes“ šiemet paskelbė J.Baturiną trečiąja turtingiausia moterimi pasaulyje – jos visas turtas vertinamas 2,9 mlrd. dolerių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min