Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 16d. 13:00 , Atnaujinta: 2015 birželio 16d. 14:43

Nušalintajam Egipto prezidentui Mohammedui Morsiui paliktas galioti mirties nuosprendis

Mohamedas Mursi
„Scanpix“ nuotr. / Mohamedas Mursi

Egipto teismas nuteisė nušalintąjį prezidentą Mohammedą Morsi kalėjimui iki gyvos galvos. Buvęs šalies vadovas apkaltintas šnipinėjimu, skelbia BBC.

Skelbiama, jog M.Morsi dirbo Palestinos teroristų grupuotės „Hamas“ ir Libano „Hezbollah“ naudai. Teismas kol kas nenusprendė, ar patvirtinti mirties bausmę M.Morsi kitoje byloje dėl masinių riaušių ir kalinių paleidimo 2011 metais.

M.Morsi buvo nuverstas 2013 metų liepos mėnesį po karinio sukilimo. Jis šiuo metu jau yra įkalintas dėl kalinių kankinimo ir neteisėtų areštų savo valdymo laikotarpiu.

Teismas taip pat patvirtino mirties nuosprendžius 16 kitų kaltinamųjų, kurie kaltinami 2005–2013 metais perdavę užsienio agentams įslaptintų dokumentų.

Paliko galioti mirties nuosprendį

Egipto teismas antradienį paliko galėti mirties bausmės nuosprendį nuverstajam prezidentui Mohamedui Morsi už pabėgimų iš kalėjimų organizavimą ir išpuolius prieš policijos pareigūnus per 2011 metų sukilimą.

Teismas mirties bausmę M.Morsi ir dar 100 kitų nuteistųjų skyrė praėjusį mėnesį.

Antradienio nuosprendis paskelbtas po teismo konsultacijų su Egipto didžiuoju muftijumi, vyriausybės oficialiu islamo teisės aiškintoju, kurio vaidmuo yra patariamasis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min