Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuskendusio Pietų Korėjos kelto didvyrė: iki paskutinės akimirkos dalino gelbėjimosi liemenes ir už tai sumokėjo gyvybe

Pietų Korėjoje nuskendo 476 žmones plukdęs keltas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pietų Korėjoje nuskendo 476 žmones plukdęs keltas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuskendusio Pietų Korėjos kelto „Sewol“ įgulos elgesys šios korėjiečius šokiravo ir įsiutino. Vis dėlto ne visi įgulos nariai paliko kelto keleivius likimo valiai. 22-ejų metų Park Jee Young, dirbusi kelte, iki paskutinės akimirkos dalino gelbėjimosi liemenes. Už savo didvyriškumą ji sumokėjo gyvybe, praneša Tvn24.pl.

Liudininkai pasakoja, kad, keltui pradėjus skęsti, mergina ėmė dalinti gelbėjimosi liemenes. Kai jų pritrūko, puolė ieškoti daugiau. Kažkas jos paklausė, kodėl pati nedėvi tokios liemenės, bet 22-ejų metų mergina pareiškė, kad įgulos nariai jas privalo apsirengti paskutinieji – pirmiausia reikia pasirūpinti keleiviais.

Park Jee Young už savo didvyriškumą sumokėjo gyvybe. Ji yra viena iš daugiau nei šimto asmenų, neišgyvenusių katastrofos.

Mergina pašarvota Incheono mieste. Čia atvyko ir vienas vyras, keliavęs keltu „Sewol“, jam pavyko išsigelbėti. Kaip pasakojo pats vyras, jis buvo sužeistas ir jam padėjo jauna moteris, rankšluosčiu apvyniojusi jo kraujuojančią galvą ir laikiusi, kai skęstančiame kelte ėmė kilti vandens lygis.

Prie Park Jee Young gėlėse paskendusio karsto galima pamatyti ir raštelių su tokiu tekstu „Nepamiršime kilnios dvasios“, „Visada atsiminsime tavo auką“.

Kaip pasakojo merginos giminaičiai, ji norėjo toliau studijuoti, tačiau jautėsi atsakinga už savo šeimą ir ją rėmė finansiškai, nes prieš dvejus metus mirė merginos tėvas. Tad nuo 2012 m. Park Jee Young pradėjo dirbti, o prieš pusmetį buvo perkelta į keltą „Sewol“.

Laivo įgulos elgesys per nelaimę šokiravo visą Pietų Korėją. Šalies prezidentė Pak Kyn Hie jų veiksmus palygino su žmogžudyste. Vykstantis tyrimas rodo, kad kelto kapitonas Lee Joon Seok iki paskutinės akimirkos vilkino pradėti keleivių evakuaciją ir pats spruko iš kelto, nors jame tebebuvo šimtai žmonių. Jis ir dar keli įgulos nariai yra suimti.

Naujausiais duomenimis, per nelaimę žuvo 104 keleiviai, dar 198 laikomi dingusiais.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min