Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2019 gruodžio 13d. 23:16

Nustatytos sirą nukankinusių, supjausčiusių ir padegusių „Vagner“ samdinių tapatybės

„Wagner“ samdiniai Sirijoje žiauriai nužudė vyrą
YouTube nuotr. / „Wagner“ samdiniai Sirijoje žiauriai nužudė vyrą

Paaiškėjo visų penkių įtariamų privačios karinės kompanijos „Vagner“ smogikų, itin žiauriai nužudžiusių Sirijos vyriausybinės kariuomenės dezertyrą, tapatybės. Jas po tyrimo paskelbė Rusijos portalas fontanka.ru.

Kaip tvirtina šio portalo žurnalistai, Basharo al Assado kariuomenės dezertyro žmogžudystėje dalyvavo 34 metų Pskovo gyventojas, karinių veiksmų Dagestane veteranas Vladimiras B., pravarde Saiga. Jo pavardė yra tarp 2017 metų sausį įvykusio skrydžio Rostovas prie Dono – Damaskas keleivių.

Sirijoje jis buvo įtrauktas į inžinierių sprogdintojų kuopos sudėtį, o tų pačių metų birželį grįžo namo ir ėmė aktyviai reikštis socialiniuose tinkluose. 2012–214 metais Vladimiras B. tarnavo specnazo brigadoje, kurioje taip pat buvo Dmitrijus Utkinas, pravarde Vagneris. Pastarasis, kaip rašo fontanka.ru, laikomas liūdnai pagarsėjusios samdinių kompanijos įkūrėju.

Siro egzekucijos metu Vladimiras B. mėgino perkirsti aukos kaklo slankstelius išminuotojo kastuvėliu. Vaizdo įraše bendrininkai į jį kreipiasi kaip į „Vovą“. Fontanka.ru susisiekė su šiuo vyru, tačiau jis paneigė apskritai buvęs Sirijoje ar tarnavęs „Vagner“ gretose. Jis taip pat neigė esąs pažįstamas su D.Utkinu.

Dar vienas įtariamas egzekucijos dalyvis – iš Tadžikijos kilęs, bet Rusijos pilietybę turintis 28 metų Džachongiras. M. Būtent jis pjaustė aukos kūną dalimis, o vėliau apipylė jį degiu skysčiu ir padegė. Leidinio duomenimis, Džachongiras tarnavo destantininkų parašiutininkų pulke, tris kartus lankėsi Sirijoje 2017–2018 metais ir turėjo pravardę Pamiras. Su šiuo vyru žurnalistams susisiekti nepavyko – jo mobilusis telefonas buvo išjungtas.

Dar vienas egzekucijos dalyvis Vladimiras Apostolas, sėbrų vadinamas pravarde Volk, auką daužė sunkiu kūju. Šis samdinys buvo gimęs Moldovoje, bet turėjo Rusijos pilietybę. Jis separatistų pusėje dalyvavo kariniuose veiksmuose Donbase, o vėliau įstojo į „Vagner“ gretas. 2018 metų vasario 8-ąją jis žuvo Sirijoje, kai „Vagner“ koloną subombardavo JAV karinės oro pajėgos.

V.Apostolas buvo savo motinos pasididžiavimu. Ji socialiniuose tinkluose neslėpė savo sūnaus darbo specifikos ir vadino jį „sėkmės kariu“. Socialiniuose tinkluose ji patvirtino ir sūnaus žūties faktą.

„Novaja gazeta“ dar anksčiau buvo nustačiusi vieno iš žudikų tapatybę. Juo pasirodė esąs Krasnodaro krašto gyventojas Stanislavas D. „Vagner“ kompanijoje jis tarnavo žvalgyboje. Žurnalistų rankose atsidūrė jo paso kopija, saugumo tarnybos anketa, autobiografija ir pasirašytas pasižadėjimas tylėti.

Fontanka.ru galiausiai išsiaiškino ir penktojo egzekucijos dalyvio tapatybę. Jis – Ruslanas Č., sėbrų vadinamas Čiči. Šiuo metu Čiči gyvena Brianske ir užsiima patriotiniu jaunimo auklėjimu.

Lapkričio 20-ąją internete ėmė sklisti vaizdo įrašas, kuriame penki „Vagner“ grupuotės kariai nužudo Basharo al Assado kariuomenės dezertyrą. Ilgame įraše matyti, kaip rusiškai be akcento kalbantys vyrai daužo kūju gulintį ant žemės belaisvį, o po to nupjauna jo galvą, nukapoja plaštakas, kūną pakabina už kojų, apipila degiu skysčiu ir padega. Fone groja daina, kurioje yra tokie žodžiai: „Nusiimu nuo peties sunkų automatą, šaunu į sūnų, o po to į motiną.“

Paaiškėjo, kad nužudytasis – Mohammedas Taha Ismailas al Abdullah.

„Twitter“ nuotr./Mohammedas Taha Ismailas Al-Abdullah
„Twitter“ nuotr./Mohammedas Taha Ismailas Al-Abdullah

Karinė kompanija „Vagner“ – neoficialus karinis dalinys, siejamas su Vladimirui Putinui artimu Sankt Peterburgo verslininku Jevgenijumi Prigožinu. „Vagner“ samdiniai pastaraisiais metais teikia savo paslaugas įvairiose Afrikos šalyse, Sirijoje. Turima duomenų apie jų dalyvavimą kariniame konflikte Donbase.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min