TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nutekintos žinutės rodo, kad Kremlius mokėjo Marine Le Pen už Krymo aneksijos propagavimą

„Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos programišių grupuotė „Anonymous International“ nutekino daugiau nei 40 tūkst. žinučių, kurias siuntė ir gavo aukštas Rusijos pareigūnas. Žinutės yra užuomina į tai, kad Kremlius finansavo Prancūzijos radikalųjį „Nacionalinį frontą“ mainais už partijos lyderės Marine Le Pen paramą Krymo prijungimui prie Rusijos, „Vice News“ informaciją perduoda „Business Insider“.

Prancūzijos „Mediapart“ internetinis žurnalas paviešino žinutes, kurios neva priklauso Rusijos vidaus reikalų departamento vadovui Timūrui Prokopenkai.

Praėjusį lapkritį Prancūzijos „Nacionalinis frontas“ užsitikrino 9,46 mln. eurų vertės paskolą iš Maskvos FCRB. Anksčiau 2 mln. eurų yra gavusi su „Nacionaliniu frontu“ siejama „Cotelec“, kuriai vadovauja M.Le Pen tėvas, „Nacionalinio fronto“ įkūrėjas Jeanas-Marie Le Penas.

Kipre įsikūrusi „Vernonsia Holdings“, priklausanti buvusiam KGB agentui, suteikė garantiją „Cotelec“ paskolai.

M.Le Pen neigia bet kokius ryšius tarp paskolų ir partijos pozicijos Krymo priklausomybės atžvilgiu. Pasak jos, partija atsigręžė į Rusiją po to, kai jai nepavyko pasiskolinti iš Prancūzijos. Tiek Prancūzijos, tiek Europos bankai nėra linkę skolinti pinigų „Nacionaliniam frontui“.

Pernai kovą M.Le Pen viešai pripažino Krymo referendumo rezultatus, kuriais buvo įteisinga Krymo aneksija ir pusiasalis tapo Rusijos Federacijos dalimi.

Toks partijos požiūris prieštarauja Europos Sąjungos ir JAV laikysenai – Vakarai šį referendumą laiko nelegaliu.

Tą pačią dieną, kai M.Le Pen viešai išsakė paramą referendumui, T.Prokopenka, manoma, siuntė proputiniškam tinklaraštininkui, pravarde Kostia, žinutes.

Susirašinėjime išreiškiama parama M.Le Pen pozicijai, sakoma, kad partijos lyderė „neišdavė mūsų vilčių“. Abu vyrai sutarė rasti būdą, kaip „atsidėkoti Prancūzijai“.

„Mediapart“ teigimu, programišių paviešintos žinutės yra autentiškos.

Kitame susirašinėjime (2014 m. kovo 11 d.) T.Prokopenka klausia Kostios, ar jis galėtų suorganizuoti M.Le Pen kelionę į Krymą, kur ji galėtų stebėti referendumą, o taip pat ir gauti „finansavimą“.

3 val. 17 min. popiet. Atsakyk, Kostia.

3 val. 20 min. popiet. Dėl Marine, tai jie dabar yra viduryje vietinės rinkimų kampanijos, ji reklamuojasi. Šiandien-ryt „Nacionalinis frontas“ pareikš savo poziciją dėl Krymo. Ar ji yra pasiruošusi keliauti (kas yra mažai tikėtina), ji arba jos pavaduotojai, daugiau žinosiu šįvakar.

3 val. 22 min. popiet. O, tai yra puiku. Galbūt jie gali ją įtikinti.

3 val. 22 min. popiet. Dėl finansavimo ne.

3 val. 23 min. popiet. Labai ačiū. Rusijos užsienio reiklaų ministerija su ja pasikalbės.

„Mediapart“ taip pat praneša, kad Nacionalinio fronto politikas Aymericas Chauprade'as, kuris vyko į Krymą stebėti referendumo, padėjo susitarti dėl 2 mln. eurų paskolos su „Nacionaliniu frontu“ susijusiai „Cotelec“.

Vyras „Le Monde“ penktadienį sakė, kad tarp jo kelionės į Krymą ir paskolos nėra jokių ryšių. 

Tuo metu M.Le Pen pabrėžė, kad su Kostia niekada nėra susitikusi ir neturi supratimo, kas jis yra.

Aš niekada nežinojau, kad jie nori mums padėkoti už paramą Krymo referendumui. Priminsiu jums, kad 6 proc. palūkanos, kurias mokame, vargu, ar yra dovana, – sakė „Nacionalinio fronto“ iždininkas.

Nacionalinio fronto iždininkas Wallerand'as de Saint-Justas, kuris pasirašė 9,46 mln. eurų susitarimą su Maskvos banku, paaiškino, kad kontaktas tarp aukštų Rusijos pareigūnų ir „Nacionalinio fronto“ jam nepasirodė esantis nenormalus, tačiau vyras pabrėžė neturintis kompetencijos kalbėti apie „Nacionalinio fronto“ tarptautinę politiką.

„Aš niekada nežinojau, kad jie nori mums padėkoti už paramą Krymo referendumui. Priminsiu jums, kad 6 proc. palūkanos, kurias mokame, vargu, ar yra dovana“, – sakė jis.

„Nacionalinis frontas“ su Kremliumi turi bendrų ideologinių taškų – nacionalizmą, antiamerikietišką sentimentą, skepsį Europos Sąjungos atžvilgiu.

Nacionalinis frontas yra vienintelė Prancūzijos politinė partija, remianti Vladimiro Putino režimą, nors esama pavienių V.Putinui pritariančių politikų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min